Maas en Jeker in nieuw gebouw Vrijdag 28 oktober heeft Maas en Jeker N.V., een groothandel in dranken te Maastricht, een nieuw pand betrokken, 's Ochtends werd in de St. Hubertuskerk een mis opgedragen en pastoor Funken zegende het gebouw later op de dag in. Na het noenmaal, een Limburgse koffie tafel, werd een receptie gehouden, die vele honderden naar de Cabergerweg deed ko men. De heer Van der Linden sprak hier namens de commissarissen; hij deed dit eerst in het Hoognederlands en ging ten slotte over in het Maastrichts. Ook de heren F. J. A. Haverland, de directeur van de n.v., P. Kranenberg, namens de Amstel Brouwerij en J. van der Schalk namens Vru- mona voerden het woord. Onder degenen die hun opwachting kwamen maken was ook de loco-burgemeester van Maastricht, de heer Gijbels. Natuurlijk ontbrak de muzikale hulde niet en deze werd gebracht door de fanfare St. Joezef. De N.V. Maas en Jeker kwam op 28 april 1933 tot stand en was gevestigd Achter de Molens te Maastricht. Daar deze behuizing niet meer voldeed en de binnenstad weinig uitwijkmogelijkheden bood. werd besloten het complex van de vroegere Trega Bron aan de Cabergerweg 14 te verbouwen. Architect Pluymen is erin geslaagd aan dit gebouw een fleurig aanzien te geven, ter wijl de nodige veranderingen, zoals laad- bordessen, kantoren en grote koelkelders werden aangebracht. De belangen van de Amstel Brouwerij en van de andere leve ranciers kunnen nu op uitstekende wijze worden behartigd. EXPORTKALENDER 1961 Door het aanbieden van een kalender hopen de zakenlieden en fabrikanten dat hun naam en/of die van hun produkt het gehele jaar in kamer of kantoor van velen zal prijken. En dat gebeurt ook, maar de kalenders die in de smaak vallen zullen die reclameboodschap beter overbrengen. Het is daarom ieder jaar weer interessant te zien welke moeite men zich heeft ge geven iets origineels, boeiends, kunstzinnigs of plezierigs te maken. De Amstel Brouwerij heeft voor 1961 iets geheel nieuws op kalendergebiedzes bla den vol met getekende mopjes-zonder woorden. Natuurlijk ontbreken het witrode embleem en een fles met een gevuld glas bier niet, maar deze staan temidden van een zotte wereld vol dwaze situaties en trekken onweerstaanbaar de blik, die niet eerder tevreden is voor alle zes bladen goed zijn bekeken en voordat er smakelijk gelachen is. Wij geloven wel, dat dit jaar de kalender een groot succes zal zijn in de meeste plaatsen waarheen ons bier wordt geëxporteerd en het zal zeer moeilijk zijn hem het volgend jaar nog leuker te maken. Bier is nu eenmaal ondanks de zorgen voor een goed produkt en de moeite de omzet steeds uit te breiden een artikel waarbij veel wordt gelachen. Die lach aan moedigen kan beslist geen kwaad en onze kalender moedigt qp aanstekelijke wijze tot lachen aan. f 30

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 32