ym b W4! i 0 ..V IMF Vijfentwintig jaar Oideraan In oktober was het vijfentwintig jaar geleden dat de heer J. P. Oideraan in 's-Hertogen- bosch zijn drankenhandel begon in een klein pand aan de Havensingel aldaar. Op 24 oktober jl. is dit feit op feestelijke wijze herdacht. Honderden leveranciers en afnemers, zowel uit de horeca- als uit de winkelsector hebben blijk gegeven de persoon van de heer Oideraan en zijn zaak een goed hart toe te dragen. Een kwart eeuw ook is de heer Oideraan onze agent geweest en dit feit was voor de heer Kranenberg aanleiding in kernachtige bewoordingen te getuigen van zijn dank baarheid en erkentelijkheid voor hetgeen de jubilaris in het zuiden voor ons bier heeft gedaan. Tenslotte overhandigde hij hem een gouden horloge als stoffelijk blijk van waardering. De heer Oideraan wordt de laatste vier jaar op uitnemende wijze bijgestaan door zijn neef, de heer J. Oi deraan. Maar hij begon alleen en zijn agent schap omvatte toen de plaatsen 's-Hertogen- bosch, Engelen, Empel, Orthen, Vught en St. Michelsgestel. Reeds na korte tijd voort varend werken verzoekt hij zijn gebied te mogen uitbreiden met de plaats Rosmalen en ongeveer tegelijkertijd meldt hij zijn eerste nieuwe klant. De tijden waren niet rooskleurig en toen de oorlog uitbrak werden zij dat nog min der en de auto die zulke nuttige diensten had bewezen werd reeds in de tweede maand van de bezetting verbouwd en ge schikt gemaakt voor paardetractie... Maar wat er ook veranderd is, het adres Havensingel 2 is hetzelfde gebleven, al is het dan ook danig uitgebreid. En boven op het dak prijkt een grote lichtreclame van Amstelbier, een van de weinige licht reclames in Den Bosch die aan- en uit- flitsen. IETS VOOR PERSONEELSSELECTIE Mannen die hun glas bier recht naar boven op mondhoogte brengen, dan stoppen en zwijgend drinken, zijn correct en betrouw baar, lezen wij in Misset's Horeca. Wij zouden eraan willen herinneren dat het een morsboel wordt als men NIET zwij gend zou drinken, maar daar gaat het nu niet om. Mannen die onder het praten naar hun glas grijpen en zo hun bier drinken, zijn energiek en hebben ondernemingsgeest, maar zijn niet altijd trouw. (Dus toch een morsboel bij deze energieken?) Mannen die met een kort, vastberaden ge baar hun glas bier genietend half leeg drinken zijn openhartig, succesvol en rid derlijk. (Waar zetelt dat korte, vastberaden gebaar? Tussen tong en huig?) De trots en glorie van de heer Oideraan is sinds korte tijd zijn boerderij De Pette- laar, smaakvol verbouwd tot een restaurant waar kip aan het spit te krijgen is en waar het omringende water noodt tot watersport. Wij wensen de heer Oideraan, zijn gezin en zijn medewerkers een voorspoedige toe komst. i Het blad ontleent deze observaties aan het boek Ervaringen van een kastelein, door Gösta Ingversen, restaurateur te Kopen hagen. Wij dachten, dat het bij degenen die sol licitanten ontvangen goede diensten zou kunnen bewijzen om er de correcten, be trouwbaren, energieken, half-betrouwbaren, openhartigen, succesvollen en ridderlijken uit te selecteren. TISTOCHWAT De heren Kay (24) en Mansell (28) zijn door een rechtbank te Liverpool veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf. Ze hadden namelijk ingebroken in... de ge vangenis. Hun bedoeling was een bierfuif te bouden met dezelfde vrienden met wie zij tot voor kort in de cel hadden gezeten. 21

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 23