Amstel Brouwerij-Bisons 8-1. De Boreelkazerne in Deventer heeft een mess voor onderofficieren. Het bestuur van deze mess heeft enige tijd geleden een bezoek aan ons bedrijf gei acht. Bij deze gelegenheid kwam de afspraak met de toenmalige messpresident, de fit udant C. F. van de Laar tot stand een voetbalwedstrijd te spelen tussen de Bisons 'het elftal van de Boreel kazerne) en een ploeg van de Amstel Brouwerij. Deze wedstrijd is zaterdagmiddag, 12 april j.l., gespeeld op het Zeeburgia-terrein aan de Kruislaan in Amsterdam. Ons elftal stond onder leiding van de heer C. J. Meijer (bottelarij) die de spilplaats bezette. In het doel stond de heer A. C. Dijkstra (expeditie), terwijl de overige plaatsen bezet werden door de heren K. Bezemer (hoofdkantoor) rechtsachter, W. Both (legkelder) linksachter, H. J. Soederhuizen (portier) rechtshalf, J. H. Stiphout (instrumentmakerij) linkshalf, H. G. Bander (instrumentmakerij) rechtsbin nen, F. H. Augustijn (bottelarij) links binnen, M. W. Herblot (smederij) rechts buiten, J. P. Tuininga (expeditie) midden voor en J. H. v. d. Wal (laboratorium) linksbuiten. De heer J. Spel bespeelde als scheidsrechter het fluitje en de heer G. F. C. Wingers rechtte de grenzen. De Bisons hadden voor ieder van onze spelers een Deventer koek meegebracht, die zij voor de aanvang van de wedstrijd over handigden en de aanvoerders wisselden de herinneringsvaantjes. In het zonovergoten maar bitterkoude veld trokken de Amstel-spelers nu vlot van leer en reeds na enkele ogenblikken spelen was het eerste doelpunt al gemaakt. Spoedig bleek dat de Bisons niet waren opgewassen tegen onze ploeg want reeds voor de rust was de stand al zeer in ons voordeel, na melijk 50. Het verbaasde dan ook geen der toeschou wers (voornamelijk supporters uit Deven ter) dat de st d eindigde met 81. Niet zeer bevredigend, maar de Bisons hebben onmiddellijk een revanche voorgesteld, die dan in Deventer zal worden gespeeld. Na afloop werd in onze ontvangkelder nog een gezellig uurtje doorgebracht, waar de stemming evenals vóór de wedstrijd gedurende de lunch uitstekend was. Er is wel duidelijk geworden, dat de Am- stel Brouwerij een goed elftal in het veld kan brengen en wij geloven dat dit een waardevolle ontdekking is. Men leze in dit verband de brief van de heer Moes, die wij elders in dit nummer hebben op genomen. Kunnen wij voorlopig niet dit elftal aanhouden? Wat is er tegen? Wie is er voor? Mogen wij dit vernemen? (slot van pag. 2) wordt van gedachten gewisseld, hoe hier voor tot een vaste omlijning te komen. Geen enkele suggestie blijkt echter te voldoen. Bij de rondvraag danken verschillende leden de voorzitter voor het rondzenden van de brief van de heer S. B. White. Een der leden stelt voor aan een werk nemer die verjaart, een kist bier cadaeu te geven. Dit aardige idee zal door de voorzitter graag in welwillende overweging worden genomen. (Inmiddels reeds tot uitvoering gebracht.) Hierna wordt de vergadering gesloten. schouwd onder normale omstandighe den. Zelfs toen het bier in 1919 vele klan ten had verloren en 's lands produktie tot de helft was teruggebracht, consu meerde New York 6.500.000 barrels. Dit was weinig minder dan een kwart van al het brouwsel in het land De brouwers in Amerika verwach ten in het eerste jaar 50.000.000 barrels te verkopen. Dit staat tegenover de 60.817.379 barrels van 1917 toen de produktie haar hoogste punt had bereikt en de nauwelijks 28.000.000 barrels van 1919, het laatste jaar van de wettelijk toegestane brouwerij in de V.S. Ll zieter is werk aan de winkel gekomen, er is weer optimisme. De V.S. en heel de wereld hebben een les gehad en een kost baar experiment kunnen gadeslaande gang van zaken en de konsekwenties van een drooglegging. Het zilveren jubileum van de opheffing van de drooglegging is in kringen van de Ame rikaanse drankenhandel uiteraard niet on opgemerkt voorbijgegaan. The Server, een veertiendaags tijdschrift, gewijd aan de han del in dranken, heeft namelijk een voorstel gedaan tot het uitschrijven van een opstel wedstrijd. Het opstel zou niet meer dan vijfentwintig woorden mogen bevatten en tot onderwerp moeten hebben „Wat vrij heid in Amerika wil zeggen". Het blad heeft vele adhaesiebetuigingen ontvangen, waaronder een van de National Beverage Association, die 40.000 leden telt. 6

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 7