Twee Toezichthouders De scheidende toezichthouder in de fahriekskantine, de heer Ronchetti (links) en de nieuwbenoemde, de heer K. Zwart, gefotografeerd door de heer Beekman (Publiciteit) tijdens het afscheid van eerstgenoemde op zaterdag 15 maart j.l. J. Ronchetti met pensioen Op 15 maart j.l. hebben wij, op het terrein van zijn activiteit in de laatste dertien jaar, de fahriekskantine, temidden van een grote kring belangstellenden, afscheid genomen van J. Ronchetti, die na een 43-jarige werkzaamheid de brouwerij met pensioen ging verlaten. Hij werd toegesproken door de heren Stomps, De Vries, Schmidt, Beers en Joos- se, die allen hun dank uitspraken voor zijn accuratesse en prettige samenwerking. Hun woorden gingen vergezeld van een roker tje of enveloppes met inhoud, terwijl aan mevrouw Ronchetti een hortensia werd ge offreerd. Allen wensten hem een langdurig «genot van zijn pensioen in goede gezond heid toe. Ronchetti sprak in zijn dankwoord dat er wel iets in je omgaat op een dag als deze als je na 43 jaar de brouwerij verlaat. Hij dankte allen die deze dag voor hem on vergetelijk hebben gemaakt. Toen bij het officieuze kopje koffie, dat na het officiële gedeelte nog een kleine kring bij elkaar hield, oude herinneringen werden opgehaald, kwam nog als aardige bijzonderheid naar voren dat Ronchetti bij de brouwerij begonnen was op 22-jarige leeftijd tegen een uurloon van vijftien cent gedurende een 57-urige werkweek. Waaruit allen de gevolgtrekking maakten, dat er wel iets veranderd isC.V. Dankbetuiging Langs deze weg betuig ik, mede namens mijn echtgenote, mijn er kentelijkheid aan directie, directe chefs en collega's voor hun belang stelling en hartelijkheid, waardoor zij de dag van mijn afscheid on vergetelijk hebben gemaakt. Ik dank al degenen die hebben bij gedragen aan de inhoud van de enveloppen en ik kan hun verze keren dat mijn tuin over enige tijd bewijzen zal dat het geld goed is besteed. Gaarne wens ik u allen het beste in uw leven, zowel buiten als bin nen de Amstel Brouwerij. Ronchetti Nederland Bienexporteur No. 2 Duitsland is met een uitvoer van 730.000 hl in 1957 naar de eerste plaats onder de bierexporterende landen opgerukt. Neder land met een uitvoer van 707.000 hl zakte naar de tweede plaats. De Duitse uitvoer bedraagt nog geen twee procent van de totale produktie, die van Nederland vijf entwintig procent. 22

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 23