Donderdag 29 november 1956 is een gedenkwaardige dag geworden voor de brouwerij; gedenkwaardig, omdat op die dag de Ondernemingsraad, onder voorzitterschap van de heer Six, werd geïnstalleerd. Onder de aanwezigen zagen wijde heer WLief aard, van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale, de heer Nooij, van de Nederlandsche Katholieke Bond van Werknemers, de heer A. Klaasen, van de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale, onze adjunct-directie, de heer R. van Marwijk Kooij en de vertegenwoordigers van de filialen. Na het openingswoord door de heer Six, waarin deze dankte voor de aanwezigheid van de vakbond-bestuurders memoreerde de voorzitter de wet van 4 mei 1950, Staats blad K. 174, volgens welke in ieder bedrijf waarin meer dan 25 meerderjarige werk nemers zijn met tenminste één dienstjaar, een ondernemingsraad aanwezig moet zijn. In verband met deze wet, en de installatie van onze Ondernemingsraad concludeerde de heer Six het volgende: 1. dat de Amstel Brouwerij onder deze wet valt; Directeur en Voorzitter: Jhr. Six 2. dat de wet wat ons betreft met Hol landse bedachtzaamheid is toege past, daar sinds haar van kracht worden 6V2 jaar verstreken zijn; 3. dat men in de kelder bijeen was voor een officiële gebeurtenisim mers, door het installeren van een ondernemingsraad voor ons be drijf,, gaven wij uitvoering aan een krachtens de wet opgelegde verplichting. Wij citeren het volgende „Aan de hand van deze punten zou ik enkele gedachten willen ontwikkelen al vorens als directeur van de Brouwerij en niet, let wel, als voorzitter van haar onder nemingsraad, die raad voor geïnstalleerd te verklaren. Wanneer wij een blik in het verleden slaan, dan zien wij dat de behoefte aan samen spraak tussen bedrijfsleiding en werknemers sinds vele tientallen jaren tenminste sluime rend is geweest. In de laatste oorlog is deze behoefte aan samenspraak gestimuleerd doordat wij toen allen, van welke rang of stand ook, veel meer op elkaar waren aan gewezen door de algemene bedreiging van ons Nederlanderschap. Geen wonder dus, dat in de oorlogsjaren het contact tussen werkgevers en werknemers veel intensiever werd; slechts in gezamelijk overleg konden de maatregelen genomen worden om het Nederlandse hoofd min of meer boven de „Deutschen Rhein" te houden. Dit gevoel van saamhorigheid is niet ver dwenen bij het einde van de oorlogteveel 5

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 6