8 AMSTEL-ECHO lijk vlees. Mijn vriend Henk Kokkes in de Heer Hugowaard geeft zijn greyhound per dag o.a. één pond mager koevlees. Als U de hond ziet, staat U verbaasd: één en al spier, vooral de ach terhand. Ik moet er echter bij vermelden, dat zijn baas een grote slagerij drijft. Voor stadsmensen levert de juiste voeding van een hond dikwijls vele moeilijkheden op. Ziet uw beste vriend dus kans uw lapje vlees van de keukentafel te „kapen", begrijp hem dan en geef hem geen aframmeling. Een tegemoetkoming aan de vleesbehoefte van de hond is thans het geconcentreerde hondenvlees in blik. dat in iedere hondenwinkel te koop is. Pens of ingewanden bezitten weinig voedings waarde. Ik hoop, dat mijn geschrijf iets mag bijdragen tot het welzijn van „de beste vrienden der mensen". E. van Kan. IN MEMORIAM A. V. A. De A. V. A. heeft opgehouden te bestaan. Het is met een zekere weemoed, dat ik dit schrijf. Om dit goed te begrijpen moeten we even teruggaan naar een avond direct na de bevrijding, en wel de feestavond voor de jubilarissen uit de bezet tingstijd. De opzet was toen om die avond te doen opluisteren met een toneelgebeuren, samengesteld en opgevoerd door krachten uit het personeel. Dat was een probleem. Toen kwam er een klein man netje naar voren en sprak: „Dat zal ik wel even opknappen. Dat kleine mannetje was de ons allen bekende J. de Roest. Hij heeft het opgeknapt en hoe! Het is mij heden ten dage nog een raadsel hoe hij het aandurfde om met een ploegje mensen, die voor het merendeel nog nooit een voet op het toneel hadden gezet, een revue op te voeren. En om dan het publiek tot twee uur 's nachts rustig op zijn stoel te houden is een prestatie om iedere schouwburg-directeur jaloers te maken. Ik geloof ook wel te mogen zeggen, dat het plan van onze directie, om ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de brouwerij de revue „Leven in de brouwerij" op te voeren, voor een deel te danken was aan het feit, dat zij op bedoelde eerste avond zag, dat er wel krachten aanwezig waren om dit tot een goed einde te brengen. Hier is verder commentaar overbodig. Heel Amsterdam sprak over deze revue. Maar om op de A. V. A. terug te komen. Zij ont stond uit genoemde eerste avond, en al direct hield haar bestaan een belofte in voor de toe komst. Vele toneelstukken en revue's werden op gevoerd en ik wil hier slechts memoreren stukken als ,,In 't Gouden Haantje", „Haar laatste wil", „Om honderd Gulden" (2e Jaarfeest en nog net op tijd opgevoerd, omdat door de devaluatie het er nu nog maar zeventig zouden zijn geweest), de revue „Amstel-Bier Expres" op de vorenbedoelde Jubilarissen-feestavond, de revue „Dan heb je pech gehad" (le Jaarfeest). Daar tussen door de vele cabaret- en dansavonden. Stuk voor stuk ge slaagde avonden, getuige wel het grote aantal aan vragen om medewerking van zusterverenigingen. Om nog maar te zwijgen over medewerking aan St. Nicolaasfeesten en Sportdagen. Mijn grootste bewondering ging evenwel uit naar de laatste voorstelling op 16 Juli j.l. Hoewel de vereniging toen al stond voor het feit „to be or no to be", werd op die avond opgevoerd het toneelstuk „De ware Jacob" en wel op een manier, die alle lof te boven ging. Dat was een waardig slot. Dat de ambitie er bij de leden en donateurs steeds minder op werd, is een verschijnsel, dat iedere vereni ging op het ogenblik doormaakt. Oorzaak is ver moedelijk de nog steeds onzekere tijdsomstandig heden. Ik weet, dat er onder de A. V. A.-ers leden zijn, die met een bezwaard hart het bijltje er bij neerleggen. Laat het voor diegenen dan een troost zijn, dat zij niet vergeefs gewerkt hebben. Wat de A. V. A. naar voren bracht was goed, hetgeen lang niet van iedere vereniging of organisatie ge zegd kan worden. Ik weet zeker, dat er over jaren nog door deze of gene naar voren gebracht zal worden: „ik heb gisteravond een aardige uitvoe ring meegemaakt, maar de A. V. A. deed het toch even beter." Ik besluit daarom met mijn hartelijke dank uit te spreken en ik geloof wel de mening van het ge hele personeel hiermede te vertolken voor de vele genotvolle uren, die wij door en te midden van de A. V. A. mochten doorbrengen. Th. M. r,eAAanaiia Wij nemen afscheid van WILLEM OLTMANS, die op 30 September j.l. onze dienst met pensioen heeft verlaten. Oltmans was degene, die tot nu toe de meeste dienstjaren had van het fabriekspersoneel, n.l. 46! Het groot ste deel van zijn diensttijd heeft hij gearbeid als Hulpmouter, tot tevredenheid van zijn superieuren. Wij hopen, dat Willem Oltmans nog vele jaren in goede gezondheid van zijn pensioen zal mogen genieten. DIRK BAKKER, die op 4 November a.s. even eens onze dienst met pensioen verlaat. Dirk Bakker is ongeveer 30 jaar geleden in onze dienst begon nen als bestuurder van lorries/op rails en is al spoedig daarna als koetsier yen •'later als chauffeur in verschillende wijken alsj v^krijder opgetreden tot volle tevredenheid va^jgiii superieuren. Ook bij de verschillende afnemers onzft brouwerij was hij een graag geziene employé. Ook voor Dirk Bakker hopen wij, dat hij nog heel lang in goede gezondheid van zijn pensioen pleizier zal hebben. Copie voor dit blad moet uiterlijk op de 15e van deze maand in ons bezit zijn Red. <S> <5>

Amstel - Echo | 1949 | | pagina 8