'Laat je stem horen!' Thony Ruys: Heineken-topman Thony Ruys roept alle Heineken-medewerkers op om op 1 juni hun stem te laten horen bij het referen dum over de Europese grondwet. Een stemadvies geeft hij niet, want daar is het hem niet om te doen. Maar vanwaar dan zijn oproep? "Europa wordt steeds belangrijker. Voor Heineken en voor onze medewerkers. Als onderneming met Europese wortels willen we onze mede werkers stimuleren om hun stem te laten horen bij het verder vormgeven van Europa. We leven er, we werken er, we drijven er handel. Daarover wil je toch meebeslissen?" Het referendum wordt gehouden op woensdag 1 juni, de stembureaus zijn open tussen half acht 's ochtends en negen uur 's avonds. Wie nog niet precies weet of 'ie voor of tegen de Europese grondwet wil stemmen, kan op internet informatie en stemadvies inwinnen. De website www.ukomttochook.nl is een handige ingang. De laatste Er hangt verandering in de lucht. En dan doelen we niet alleen op de nieuwe topman of de nieuwe organi satieindeling. Want ook uw personeelsblad is aan het veranderen. Oplettende lezers hebben het waarschijn lijk al zien aankomen, de laatste nummers waren al een beetje anders. Kleine koerswijzigingen van de redactie als voorloper op wat komen gaat. Nu is het 3 bijna zover. U weet hoe dat gaat met plannen waarover je enthou siast bent; je gaat er zo in op en bent zo gericht op je doel datje bijna vergeet dat zo'n verandering ook altijd een beetje afscheid nemen is. Afscheid van Vers van 't Vat zoals we dat vijfenvijftig jaar hebben gekend. 'Terecht' en 'hoog tijd' horen we een groot deel van onze lezers roepen. En zo is het ook, een blad als dit moet mee met de tijd anders verliest het z'n waarde. Maar vlak voordat we u vol trots presenteren wat we hebben bedacht, mogen we nog even terugkijken op hoe het was. Door de jaren heen ging Vers van 't Vat van klein naar groot formaat en weer terug naar klein. En heeft u, afhankelijk van de formule van dat moment, zelf de artikelen geschreven of heeft de redactie dat voor u gedaan. We hebben bericht over de grote en kleine gebeurtenissen en soms kon een artikel zelfs spraak makend worden genoemd. U heeft ons gewezen op fouten en missers en hier en daar kregen we een com pliment. We hebben de discussie over openheid in het blad een aantal malen gevoerd, met wisselend succes. Maar altijd was duidelijk dat u, als lezer, iets had met uw personeelsblad. En dat is waarom ieder redactielid door de jaren heen dit blad met plezier heeft gemaakt. Maar het is ook precies waarom het tijd is voor veran dering. U bent veranderd, wij zijn veranderd, het is hoog tijd voor uw personeelsblad om aan te sluiten. De redactie Vers van 't Vat,april 2005

Vers van 't Vat | 2005 | | pagina 3