mm Oostelijke Handelskade 4, Amsterdam Goed Vaatje taai Het Amsterdamse Panama is momenteel een van de hotste etablisse menten van het hele land. Iedereen die een beetje wil meetellen, zorgt ervoor dat zijn of haar evenement daar plaatsvindt. Zo vormde Panama de afgelopen maanden het decor van o.a. de CD-presentaties van Golden Earring en Di-rect, de uitreiking van de 3 FM Awards en niet te vergeten de première van dance-event Heineken Full House. Panama zit een eindje buiten het uitgaanscentrum van Amsterdam, in het trendy Oostelijke Havengebied. Te midden van de modernste appartementen en kantoorgebouwen vormt Panama een mooie ver wijzing naar het verleden: het is gehuisvest in een voormalige elektri citeitscentrale van de oude houthavens. Die historische roots zijn met name in het restaurant nog goed zichtbaar. Panama is club annex restaurant annex theater annex café. De keuze voor dit 'multifunctionele horecaconcept' is heel bewust, vertelt mede-eigenaar Rinco Soesman. "Mensen moeten in Panama altijd iets van hun gading vinden. Daarom programmeren we ook heel divers. Van theater tot levende muziek, van salsa tot techno", vertelt hij. Omwille van de variatie zal Panama ook altijd streven naar voldoende variatie in de programmering van haar twee zalen. Bevalt de act in de grote zaal (capaciteit: 1200 personen) niet zo goed, dan kun je in de kleine zaal (150 personen) alsnog een geweldige avond hebben. Dit concept slaat aan en Panama heeft inmiddels verschillende doel groepen aan zich weten te binden, 's Middags wordt er bijvoorbeeld geluncht door zakenmensen uit de omgeving, terwijl Panama 's nachts het domein is van hippe clubbers die er uit hun dak gaan. Maar Panama wil meer zijn dan de som der delen. Met het dine dance arrangement bijvoorbeeld, waarmee je met korting kan eten en naar een clubavond kan gaan. Staan er eigen producties op de agenda, dan mogen de gasten uit het restaurant gratis naar het nachtprogramma. Vanaf borreltijd tot diep in de nacht ben je dan op één adres onder de pannen. Mensen komen daarop af, weet Rinco Soesman. En dat geldt niet alleen voor Amsterdammers. De toekomst plannen zijn daarom niet moeilijk te raden: een 'eigen' Panama voor Utrecht, Den Haag en mogelijk nog een paar andere grote steden. Maar voorlopig blijft Panama voorbehouden aan Amsterdam en heb ben Soesman en z'n compagnon hun handen daaraan vol. Welke spraakmakende naam ze nu weer weten te strikken, lees je op www.panama.nl. Vers van 't Vat, april 2005

Vers van 't Vat | 2005 | | pagina 19