LouisHartlooper Compl Tolsteegbrug 1, Utrecht Goed Vaatje Sinds kort hebben liefhebbers van zogenoemde arthouse-films er in Utrecht een nieuw adres bij: het Louis Hartlooper Complex. Het is een zusje van het populaire theater Springhaver, dat zo goed draaide dat het uit haar voegen dreigde te groeien. Toen accountmanager Tex van den Bree bijna twee jaar geleden voor het eerst contact had met de eigenaar, wist hij al van de uitbreidingsplannen. Hij deed goede zaken; inmiddels heeft zowel Springhaver als het in september 2004 geopende Louis Hartlooper Complex Brand op de tap. Net als in Springhaver kun je in het Louis Hartlooper Complex ook prima 'zomaar' een biertje drinken. Er komen vooral 30-plussers en de sfeer is gemoedelijk. De foyer is overdekt met glas en doet op regenachtige dagen extra sfeervol aan, doordat het 'ritme van de regen' gezellig op het dak tikt. Ook de rest van het pand, dat oor spronkelijk diende als politiebureau, is de moeite waard. Het stamt uit 1928 en is als een van de weinige panden in Utrecht gebouwd vol gens de stijl van de Amsterdamse School. Daarom is het sinds 2001 een officieel Rijksmonument. In deze monumentale omgeving - let op de glas-in-lood ruitjes in het trappenhuis - zijn films uit alle windstreken te bekijken. Voor de 'gewone' films zijn er drie filmzalen; voor de klassiekers is er een Cinematheek die in de loop van het voorjaar af moet zijn. Dat het Louis Hartlooper Complex in korte tijd al erg populair geworden is, blijkt wel uit het feit dat de film 'Eternal Sunshine of the Spotless Mind' nergens in Nederland meer bezoekers trok dan in het Utrecht se filmcentrum. "Het is een mooie zaak en een echte aanwinst voor Brand", vindt horecavertegenwoordiger Tex van den Bree, die zelf overigens liever naar Hollywood- dan naar arthouse-films kijkt. "En het leuke is dat we ook de naastgelegen etablissementen bedienen: café De Poort schenkt Heineken en café Ledig Erf heeft Amstel op tap. Dankzij de samenwerking met het Louis Hartlooper Complex is het nu dus hele maal een Heineken-plein." Vers van 't Vat, maart 2005

Vers van 't Vat | 2005 | | pagina 23