Jaarverslagen helemaal niet saai Heineken Oldtimer Toertocht 2005 Jaarverslagen zijn al gauw taaie kost. Daarom wordt er tegenwoordig van alles aan gedaan om het jaarverslag aantrekkelijk te maken. Zo heeft Heineken N.V. een apart financieel verslag en een apart duurzaamheidsverslag, beide kleurig uitgevoerd en met goed geschreven teksten. Vers van 't Vat vond er vroeger een andere oplossing voor. Anno de Beneluxlanden. De Nederlandse regering legde de brouwers de zwaarste accijnzen op, vergeleken met België en Luxemburg, en dat zat Heineken niet lekker. Vooral niet toen in 1970 de grenscontrole binnen de Benelux werd opgeheven maar de accijnsverschillen ongemoeid bleven. Uit de toon van het jaarverslag bleek dat Heineken wellicht dacht enigszins mee te kunnen regeren met de Europese Commissie. "De Raad van Bestuur staat open voor de voorstellen van de Commis sie, maar acht het absoluut noodzakelijk dat tegelijk met de systemen ook de tarieven worden geharmoniseerd." Het beste nieuws stond een beetje weggedrukt op pagina 3: Freddy Heineken treedt aan als voorzitter van de Raad van Bestuur. Mét een portretfoto, dat wel, en de verwachting "dat het hem gegeven mag zijn een voortgaande ontwikkeling en groei van het concern te bewerkstelligen." Een klein zinnetje, toegegeven, maar achteraf gezien met onvoorstelbaar veel meer betekenis dan mee willen regeren in Brussel. Jaarverslagen saai? Welnee. Op de voorpagina uit 1971 ging bijvoorbeeld veel aan dacht uit naar de personele wisselingen binnen de Raad van Bestuur, toen nog zonder foto's en interviews. Daar naast werd een vermanend exposé Heineken Nederlands Beheer Op zaterdag 28 mei wordt de zevende Heineken toertocht voor oldtimers gereden. Heineken collega's in actieve dienst maar ook niet-actieven in het bezit van een oldtimer zijn van harte welkom. Deze keer voert de tocht door de provincie Overijssel, met name de Hanzestad Deventer. Inschrijfformulieren vindt u op Browsehuis en zijn te verkrijgen bij Anouk Krabbe in Amsterdam 020-5239483, Henk Bont in Katwijk 071-4062064 en Cees de Jager in Zoeterwoude 071-5456087.

Vers van 't Vat | 2005 | | pagina 22