Geflitst Brouwerij Cultuurprijs uitgereikt De Kuip schenkt Amstel Lite Kort Wil Peeters (Internal Audit) werd op wintersport in het Oostenrijkse Lermoos bediend door deze heren. Weliswaar werd er geen Heineken geschonken, maar er was wel Adam Brau op tap en Kaiser Bier als flesbier. En dat verklaart hoe de heren aan de schorten kwamen: gekregen van Brau Union. Wie denkt dat op een Afrikaans marktje alleen exotische fruitsoorten, houtsnijwerk en gebatikte gewaden te koop zijn, moet nog 'ns verder shoppen: op de plaatselijke markt in Vilankulos (Mozambique) ontdekte Jeanette Mensink (Vrumona) deze prachtige Heineken-teenslippers. Sinds eind januari kunnen bezoekers van het Feijenoord-stadion een Amstel Lite van de tap bestellen. Voorheen werd er alleen Lingens Blond in fles verkocht, maar dat wordt nu volledig vervangen door Amstel Lite van de tap. De lancering van Amstel Lite in dit voetbalmekka werd ondersteund door een promotieteam, dat flyers uitdeelde onder de bezoekers. Het publiek was overwegend positief, omdat het 'slanke' Amstel Lite ondanks het lagere alcoholpercentage qua smaak niet onderdoet voor reguliere pilseners. Op de foto: Jan van Merwijk, directeur van Stadion Feijenoord, en enkele leden van het Amstel Lite promotieteam. Kunstenaar Marjan Teeuwen is de winnares van de 'Brouwerij Cultuurprijs 2004 voor de stad 's-Hertogenbosch'. Deze prijs heeft de Bossche brouwerij in 1983 in het leven geroepen, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan, om de ontwikkeling van het culturele leven in 's-Hertogenbosch te stimuleren. Sindsdien wordt de prijs, die bestaat uit een bokaal en een geldbedrag van 4.500,- iedere twee jaar uitgereikt. De prijs wordt toegekend aan kunstenaars op het gebied van o.a. beeldende kunst, architectuur, literatuur, podiumkunsten, muziek en archeologie. Winnares Marjan Teeuwen ontvangt de prijs vanwege haar werk als kunstenaar en als initiatiefnemer van de Stichting KW 14, die regelmatig ongewone tentoonstellingen organiseert. De prijs is op 24 februari 2005 op feestelijke wijze uitgereikt door Godfried Meijer, manager Brouwerij en voorzitter van de Stichting Brouwerij Cultuurprijs voor de stad 's-Hertogenbosch. Vers van 't Vat, maart 2005

Vers van 't Vat | 2005 | | pagina 19