"We moeten doen waar we goed in zijn" Reorganisaties treffen vrijwel alle afdelingen binnen Heineken. Nu is het de beurt aan Heineken Technical Services en de 'beleidspartner' van HTS, de afdeling Corporate Production Policy and Control (CPP&C). Beide afdelingen gaan anders werken en richten zich meer op technisch hoogstaande kennis en kunde. Siep Hiemstra De hardste klappen vallen bij HTS. Directeur Siep Hiemstra houdt rekening met zo'n veertig boventalligen. Bij CPP&C staan minder arbeidsplaatsen op de tocht, simpelweg omdat de afdeling minder werknemers telt. Wel zal deze afdeling, net als HTS, anders gaan werken. Het streven is om de aanpassingen uiterlijk 1 juni in te laten gaan. De Ondernemingsraden en de Centrale Ondernemingsraad reageren gematigd positief op de reorganisatie, al willen zij op 14 punten meer duidelijkheid. De redenen voor de reorganisatie staan echter buiten kijf. Het aantal brouwerijen van Heineken is wereldwijd enorm toegenomen, evenals de technische kennis ter plaatse. Daardoor is er minder behoefte aan alledaagse, technische ondersteuning van HTS in Zoeterwoude. Dat kunnen de werkmaatschappijen zelf wel af, al of niet met hulp van hun toeleveranciers. HTS moet doen waar het goed in is: hoogstaande technische kunde en kennis leveren. Dit uitgangspunt leidt tot de omvorming van de huidige afdeling Project Services tot de afdeling Operational Services, het belangrijkste onderdeel van de reorganisatie. De nieuwe afdeling heeft vier hoogwaardige kennisclusters, onder meer op gebied van brouwen, verpakken en projectmanagement. De specialisten van deze afdelingen houden zich binnen hun kennisgebied bezig met investerings- en procesverbeteringen van de brouwerijen. Verder leidt het streven naar meer toegevoegde waarde in plaats van 'meer van hetzelfde' tot minder werk bij de afdeling Support. Het accountmanagement met secretariële ondersteuning wordt opgeheven. Ervoor in de plaats komt de afdeling Consultancy Heineken

Vers van 't Vat | 2005 | | pagina 16