Baja Beach Club Karei Doormanstraat 10-12, Rotterdam Baja Beach Club is een begrip in de Maasstad en ver daarbuiten. Sinds de start in 1993 vaak geïmiteerd, maar nooit geëvenaard, volgens managing director Jo van Galen. De Baja valt op en dat is ook precies de bedoeling. Van buiten, want de enorme strandbal bij de ingang kün je gewoon niet missen. En van binnen, want daar waan je je op een exotisch hip strand inclusief palmbomen, visnetten en zelfs een hele troep zilvermeeuwen aan het plafond. De lol begint trouwens al in de garderobe bij een batterij lachspiegels. De dj's hebben even voorbij de champagneservice hun toevlucht gezocht in een gestrande speedboat. De muren zijn voorzien van exotische schilderingen: van tropische vissen tot surfende 'dudes' en alles daartussenin. De wereldpers was er getuige van dat een aantal bezoekers onlangs een onderhuidse 'chipknip' in de bovenarm kreeg ingebracht, waarmee in de club kan worden betaald. Wie over zo'n chip beschikt, mag gebruikmaken van het vip-deck 'The Princess Marmika' de nagebouwde versie van een luxe oceaanstomer. Weggezakt in de gemakkelijke banken met je voeten op hoogpolig purperrood tapijt kom je daar de avond wel door. Of neem een duik in de jacuzzi op het achterdek. De bars, met vrijwel allemaal Heineken op tap, zijn een verhaal apart. Allemaal in een andere stijl, van onderzees tot Hawaiiaans. Je krijgt er je drankje (probeer de 'Baja on the Beach' eens) geserveerd door gebronsde dames in bikini en string en dito heren in shorts die bovendien niet wars zijn van een leuke 'act' hier of daar. "De Baja moetje beleven", zegt Jo van Galen. "Je krijgt bij ons twaalf maanden per jaar het ultieme vakantiegevoel." Vertegenwoordiger Mart Gorter, nog maar net in dit gebied begonnen als accountmanager Key Accounts, is enthousiast over het concept. "Geweldig", zegt hij. "De Baja werkt vanuit een duidelijk marketingplan, maar blijft dicht bij de doelgroep door daar veel tijd in te steken. Die ambiance hier, die moet je zelf meemaken." Over meemaken gesproken: elke eerste dinsdag van de maand is er een After Work Party, om samen met collega's in de Baja te eten en een feestje te bouwen. Mart Gorter is er in ieder geval, en Jo van Galen ook. Plezier verzekerd. Vers van 't Vat, januari/februari 2005

Vers van 't Vat | 2005 | | pagina 15