Wat doet Kintent? En dit vinden de Heineken-medewerkers ervan: Tarja Vermeer, complaint manager bij Supply Development en Support (Heineken Nederland Supply), moeder van twee dochters van 9 en 8: "Mijn dochters gaan naar de naschoolse opvang. Het is fijn dat Heineken bijdraagt in de kosten, al vind ik dat eigenlijk niet meer dan normaal voor zo'n grote werkgever. Het lijkt erop dat ik er in de nieuwe situatie financieel iets op vooruit ga, dus dat is mooi. Minder mooi is dat de nieuwe wet veel meer papierwerk oplevert. Ik vind het onhandig dat mijn man en ik de financiële bijdrages van onze werk gevers via twee verschillende organisaties ontvangen. De instantie waarmee de werkgever van mijn man de kinder opvang regelt, had aangeboden om ook de bijdrage van Heineken voor ons te incasseren en ons het papierwerk uit handen te nemen. Dat leek me wel zo makkelijk, maar Heineken heeft voor een andere oplossing gekozen. Toch ben ik hoofdzakelijk tevreden over de Heineken-regeling. In het algemeen vind ik de secundaire arbeidsvoor waarden bij Heineken goed geregeld, al zijn ze niet meer zo riant als vroeger. Logisch, want de economie en het bedrijf staan er nu heel anders voor. Maar we hebben het nog steeds goed, vind ik." Marc van Beerendonk, space manager bij Vrumona, vader van een dochter van 10 en twee zoons van 6 en 1: "De oudste twee gaan naar de naschoolse opvang en de jongste gaat drie dagen per week naar een kinderdag verblijf. Het dagverblijf heeft een informatieavond over de nieuwe wet georganiseerd, dus ik weet waar ik aan toe ben. Blij ben ik er niet mee; van mij had die papierwinkel niet gehoeven. Of Heineken dat moet oplossen? Nee, ik zou liever hebben dat Heineken in het groot opvang plaatsen inkocht, zodat we kwantumkorting kregen en de opvang minder duur werd. Maar dat gaat misschien te ver; kinderloze collega's hebben helemaal niets aan zulke voordeeltjes. Goed beschouwd is het luxe datje werkgever bijdraagt in de kosten voor kinderopvang. Toch sta ik daar niet echt bij stil, want de arbeidsvoorwaarden van Heineken zijn nou eenmaal goed. De werkgever van mijn vrouw draagt ook bij. Gelukkig wel, want met drie kinderen lopen de kosten aardig op. Ik denk niet dat we allebei zouden blijven werken als de werkgeversbijdrages zouden wegvallen." Wat doet Kintent voor Heineken-medewerkers? Kintent-accountmanager Paul Kemper: "Afgezien van een snelle betaling van de werkgeversbijdrage, fungeren wij als een vraagbaak voor Heineken-ouders. Onze internetsite biedt veel informatie en ouders kunnen ons ook bellen. Met specifieke vragen over de Heineken-regeling, maar ook met algemene vragen zoals welke kindercentra nog plek hebben en hoe het zit met de belastingaangifte. Vanwege de perikelen met de fiscus hebben we voor de algemene vragen speciaal een betaald telefoonnummer ingesteld. Het telefoonnummer voor Heineken-vragen is (030) 2323100; voor algemene vragen (0900) 1199119 (45 ct/min)." Moeten de ouders lang op hun bijdrage wachten? "Vijf werkdagen. De meeste kinderopvangcentra hanteren een langere betalingstermijn, dus door goed te timen hoeven de ouders de rekening van de kinderopvang niet eens voor te schieten. Als ouders de rekening direct na ontvangst naar Kintent sturen, kunnen ze wachten met betalen tot Kintent de Heineken-bijdrage op hun rekening heeft gestort." Kan Kintent de bijdrage niet automatisch storten? "Om misverstanden en fraude uit te sluiten, willen we altijd de originele rekeningen of een kopie daarvan, samen met een ondertekend declaratieformulier. Aan de hand daarvan maken we de werkgeversbijdrage over. Dat wil niet zeggen dat we de Heineken-medewerkers niet vertrouwen, maar Kintent betaalt die bijdrages uit de portemonnee van Heineken en wij vinden datje met andermans geld extra zorgvuldig moet omgaan." Heineken

Vers van 't Vat | 2005 | | pagina 14