"Medewerkers zeer positief" Ed Prins (manager Financial Services) over de integratie Administraties Horeca en Financial Services HNBS: "De benoemingsprocedure verloopt heel zorgvuldig. Vooropgesteld dat iemand ontwikkelbaar is, doen we er alles aan om die kwaliteitsslag met de medewerkers te maken. Maar wel onder bepaalde voorwaarden. Afspraken die we vastleggen, moeten wel worden nagekomen, anders zitten er consequenties aan vast." En: "Straks werken ze in een financiële organisatie van 120 medewerkers. Zij kunnen rekenen op een goede begeleiding en ontwikkelmogelijkheden." (juni2004) Hoe staat het ermee? En zijn de goede begeleiding en ontwikkelmogelijkheden gelukt? De afgelopen drie maanden zijn de administraties van HTS, Corporate, HBES, NAM en TSO onder gebracht bij Financial Services. Bij eikaar gaat het hier om negentien mensen die op dit moment in de harmonisatiefase van het project zitten, waarbij werkzaamheden worden overgedragen en gestandaardiseerd. Ed Prins: "Dit is voor de medewerkers een lastige periode, omdat er naast het eigen werk ook nog eens collega's moeten worden ingewerkt. Maar iedereen pakt het goed op." Honderd procent Sinds begin december stromen de medewerkers door naar hun definitieve werkplek in een van de procesteams. Ed Prins: "Dan worden ook de persoonlijke ontwikkelplannen opgesteld. Daarin bepalen we de persoonlijke ontwikkelbehoefte van de medewerkers en maken we afspraken over hoe en wanneer trainingen gaan plaatsvinden. Ook geven we dan aan wat het verwachte resultaat van die ontwikkeling moet zijn en wat er mogelijk is als het resultaat achterblijft op de verwachting. Daarnaast hebben wij vanuit het project Shared Service ook een aantal algemene opleidingen ingepland, zoals een cursus om met de nieuwe systemen te kunnen werken en trainingen in klantgericht handelen en denken." Ed Prins geeft aan dat medewerkers blij zijn met de goede ontwikkelmogelijkheden. "Uit het onlangs onder de medewerkers gehouden motivatieonderzoek scoren wij honderd procent positief op de vraag 'Heineken biedt mij voldoende opleidingsmogelijkheden voor mijn huidige werkplek'. Dit willen wij uiteraard graag zo houden. Want de opleiding en ontwikkeling is voor zowel Heineken als de medewerker zelf van uiterst belang." Vers van 't Vat, december 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 7