APB breidt uit in Vietnam Joint venture Heineken neemt Hoepfner over Alcoholgebruik door omgeving, niet door reclame Kort Asia Pacific Brewery (APB) vergroot de productiecapaciteit van haar brouwerij in Zuid-Vietnam met 50 procent. In 2006 moet de brouwerij 2,3 miljoen hectoliter bier per jaar brouwen tegen 1,5 miljoen hectoliter nu. De biermarkt in Vietnam en in landen daaromheen groeit sterk onder invloed van een expanderende economie. Nu Vietnam Brewery Limited, onderdeel van APB, de grenzen van haar productiecapaciteit heeft bereikt, is uitbreiding noodzakelijk. De vergunningen daarvoor zijn binnen. Topman Koh Poh Tiong van APB is ingenomen met deze ontwikkeling: "Steeds meer drinkers in Vietnam stappen over op premiumbieren. Onze merken Tiger en Heineken zijn marktleider in het premiumsegment. Die positie willen we versterken. De capaciteitsuitbreiding maakt dat mogelijk." De brouwerij begon in 1993 met een capaciteit van 500.000 hectoliter. In 2001 volgde de sprong naar 1,5 miljoen hectoliter. Inmiddels werken meer dan 500 mensen bij het bedrijf. Heineken heeft een belang in APB via een joint venture-constructie. Brau Holding International AG, de joint venture tussen Heineken en Schörghuber Corporate Group, neemt Privatbrauerei Hoepfner over. Hoepfner is een Zuid-Duitse brouwerij die vooral een sterke positie heeft in de regio Baden. Het bier wordt ook geëxporteerd naar Frankrijk. Jean-Frangois van Boxmeer, lid van de Raad van Bestuur van Heineken, ziet de overname als een strategische zet: "Samen met de recent overgenomen Fürstlich Fürstenbergische Brouwerij versterkt Hoepfner de positie van Brau Holding International in de belangrijke regio Baden-Württemberg." De brouwerij van Hoepfner staat in Karlsruhe. Er zijn 86 medewerkers in dienst. Het bedrijf verkocht in 2003 200.000 hectoliter bier. Naast Hoepfner Pilsener, het belangrijkste product, worden ook verschillende wit- en seizoensbieren gebrouwen. Uit onderzoek blijkt dat jongeren op steeds jongere leeftijd alcohol gaan drinken. Overheid, industrie waaronder Heineken en preventie-instellingen vinden dit een zorgelijke ontwikkeling. Wij pleiten er samen met anderen voor de wettelijke leeftijdsgrens van 16 jaar nadrukkelijker tot de maatschappelijke norm te maken. Voor deze leeftijd zouden jongeren geen alcohol moeten drinken. Ouders en vrienden spelen daarbij een belangrijke rol. Dat bleek tijdens een debat tussen jongeren en experts dat op 18 november werd gehouden. Het debat was een initiatief van de Stichting Verantwoord Alcoholgebruik (STIVA). De jongeren vertelden dat zij bij de keuze voor wat zij kopen of drinken vooral worden beïnvloed door wat populair is in hun vriendenkring en nauwelijks door reclame. Verder gaven zij te kennen tijdens het debat dat zij zelf verantwoordelijk zijn voor hun alcoholgebruik en vond een deel het zelfs niet vreemd als het kopen van alcohol op té jonge leeftijd strafbaar wordt gesteld. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 4