Cl o "Alles moet weer op de schop" "Ik moest veel uitnodigingen afslaan" Oog in oog met de Shires Stichting Heineken Pensioenfonds Hoe is de situatie? Is er iets veranderd? Liep het storm, stalmeester Wouter? Frank de Waardt, directeur Heineken Pensioenfonds: "Tot nu toe is het resultaat over 2004 alleszins redelijk. Met de maatregelen die we hebben genomen, leggen we de basis voor een gezond Heineken Pensioenfonds." (juni2004) "Het rendement is op dit moment tussen de 7 en 8 procent. Dat is goed en we zijn er dan ook best happy mee", zegt Frank de Waardt. Veel tijd om hiervan te genieten heeft het Heineken Pensioenfonds niet. Zoals bekend kondigde het kabinet onlangs nieuwe pensioenplannen aan. "We zijn nog niet eens klaar met de wijzigingen in de pensioenregeling per 1 januari 2005 en moeten daarvoor zelfs nog alle zeilen bijzetten. Toch weten we nu al dat de pensioenregeling na de aankondiging van de nieuwe kabinetsplannen opnieuw moet worden bekeken. Er moet weer van alles op de schop." Wanneer de Heineken pensioenregeling opnieuw wordt gewijzigd, kan De Waardt nog niet voorspellen. Pas wanneer de plannen in Den Haag goedgekeurd zijn, kunnen vakbonden en werkgever erover onderhandelen. Rafal Jedrzejczak, areamanager Midden-Oosten en Azië en als expatriate gestationeerd in Amsterdam: "In Nederland heb je een sportleven, privé- leven, werkleven en wat voor levens nog meer. Al die leventjes komen nergens samen. Ik woon nu ruim twee jaar in Amsterdam en heb nog maar één keer een collega op bezoek gehad "Jjuni2004) r--__u "Nee, veel veranderd is er niet", vertelt Rafal. "Er komen nog altijd weinig collega's over de vloer bij mij thuis in De Pijp. Maar dat ligt voor een groot deel aan mezelf. Mijn partner en ik hebben namelijk drie maanden geleden ons eerste kind gekregen en sinds die tijd is het ook in mijn privé-leven erg druk. Ik reis veel voor mijn werk en ben daarom vaak weg van huis. Als ik wél thuis ben, wil ik graag tijd besteden aan mijn familie. De meeste uitnodigingen die ik de afgelopen tijd heb ontvangen, moest ik daarom zelfs afslaan! Hopelijk krijg ik straks weer meer tijd voor sociale contacten." "De eerste keren liep het zeker storm. Naderhand kwamen mensen druppelsgewijs. Het was niet zo dat het hier steeds rijen dik stond, maar het was toch een redelijk succes", vertelt stalmeester Wouter de la Haye. De meeste bezoekers waren collega's van het hoofdkantoor, die in de lunchpauze even aanwipten. Maar er kwamen ook oud medewerkers uit bijvoorbeeld Brabant, die er een dagje Amsterdam van maakten. Heineken Experience opende in mei en juni op dinsdag- en woensdagmiddag de staldeuren. (mei 2004) "Oud-vertegenwoordigers bijvoorbeeld of mensen voor wie we wel eens bij een evenement aanwezig waren", legt De la Haye uit. Hij voorziet dat het de komende weken, wanneer de collega's van WTC Schiphol naar het pand aan de Stadhouderskade zijn verhuisd, wel weer even drukker zal worden in de stallen. "Maar ook voor anderen staat onze deur open. Het is altijd leuk als mensen belangstelling hebben voor je werk. Zeker nu we ons het afgelopen jaar door de afgelasting van een aantal evenementen in verband met MKZ en vogelpest, minder in het land hebben kunnen laten zien." Van tevoren afspreken is handig, want de Shires zijn er natuurlijk niet altijd. Zo traden zij onlangs op in Den lip, Breezand en Arnhem. Aanmelden kan via telefoonnummer (020) 523 9435/436. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 22