Urtyp succes, Cuvée nog te onbekend Met de Brand Brouwerij gaat het goed, de verkoop van Urtyp loopt op rolletjes, Cuvée heeft wat meer tijd nodig. Dat zijn in een notendop de eindejaarsconclusies van Rob Habets. Rob Habets, teamleider BVL/OTK bij Brand: "Over Cuvee kunnen we nog niets zeggen. Voor Urtyp is het ook nog te vroeg om echt conclusies te trekken. De reacties zijn bijna zonder uitzondering positief. Wij hebben het volste vertrouwen dat het een groot succes wordt." (juni2004) Zijn die verwachtingen bewaarheid? "De verkoop van Urtyp gaat als een speer", vertelt Habets enthousiast. "Toen we Brand Up vervingen door Urtyp waren de Up-drinkers nog sceptisch over ons nieuwe biertje. Die scepsis is nu helemaal verdwenen. Ze zijn zeer te spreken over Brand's oerpils. Daarnaast spreekt Urtyp ook veel andere bierdrinkers aan. Sinds de overgang van Up naar Urtyp hebben we de verkoop meer dan verdubbeld." Cuvée, het exclusieve pilsener met een volrijpe smaak, is nog te onbekend bij het publiek en de verkoop kan daarom nog omhoog. Het is de bedoeling dat Cuvée meelift op de herlancering die we met het merk Brand gemaakt hebben, maar er moet nog aan de bekendheid bij het grote publiek worden gewerkt. Daarom heeft Marketing acties ontwikkeld die met die bekendheid te maken hebben. Zo is er een Brand-geschenkverpakking op de markt. In dit feestelijke pakket zitten twee flesjes van elk van de drie Brandpilaren: Brand pils, Cuvée en Urtyp en een speciaal glas. Bovendien komt er in thuisverbruik en retail een trial (probeer) actie, waarbij de consument de drie smaken van Brand tegen een heel aantrekkelijke prijs kan proberen." Het omvormen van de organisatie na de reorganisatie van de Brand Brouwerij is nog steeds in volle gang en zal ook volgend jaar nog doorgaan in Wijlre. Habets ziet dat het de goede kant op gaat. "We hebben de kosten inmiddels helemaal onder controle en de productie hebben we dit jaar flink opgevoerd. We konden het volume mede zo verhogen, omdat we naast Brand nu ook ander bier, waaronder Vos produceren. We gaan dus met veel vertrouwen het nieuwe jaar in." Vers van 't Vat, december 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 21