Verenigingsgebouw 'De Rozenhoek' Rozenstraat 1, Ravenswaaij Goed Vaatje Tekst Arno Verbaas Er staat een kerk, er liggen twee straten en er wonen krap vierhonderd mensen. Ravenswaaij, in een bocht van de Lek voorbij Culemborg. Het bestaat echt, maar je moet wel goed kijken. Middelpunt van deze kleine gemeen schap is een dorpshuis aan de rand van het dorp - al ligt feitelijk alles aan de rand. Hoe dan ook, verenigings gebouw 'De Rozenhoek' voldoet precies aan de verwach tingen. Een grote zaal, tafeltjes met kleedjes en bloem- stukjes, in de hoek een kleine bar, ertegenover een podium. Letterlijk alles gebeurt er: van bruiloft tot begra fenis en alles daar tussenin. De klaverjasclub troeft er af, de toneelclub voert er op, de lijndansclub danst, accor deonvereniging 'De Melodica's' trekt en duwt, de jarige viert. Dit gebouw is van en voor de Ravenswaaijers, al veertig jaar. Het jubileumfeest is net geweest. Het Ravens- waaijs volkslied, waarvan het eerste couplet ingelijst naast het podium hangt, is ongetwijfeld uitbundig gezongen. Sinds tien jaar is 'De Rozenhoek' ondergebracht in een stichting en wordt het volledig draaiend gehouden door een brede groep vrijwilligers uit het dorp. Onder hen Peter Wesselo, oud-Heinekenmedewerker en ooit begonnen bij 'de frisdranken' in Bunnik. Jarenlang pendelde hij daarna tussen Ravenswaaij en Amsterdam. Eenmaal gepensioneerd werd 'De Rozenhoek' zijn lust en zijn leven. Als echte horecaman hecht hij aan detail: Pepsi en Sourcy zitten in bijpassende glazen en een (perfect) tapbiertje staat op een Heineken-viltje. De bediening beschikt zelfs over speciale rode gilets en groene Heineken-vlinderdassen. Zoals het hoort. "Zonder dit gebouw was ik al lang vertrokken, en ik niet alleen", zegt Wesselo van achter een dampende kop sterke koffie. "Hier gebeurt het. Veel jongeren trekken weg naar elders omdat er verder weinig te beleven valt en er geen huizen worden gebouwd. Sommige mensen komen hier juist wonen vanwege de rust, maar onttrekken zich verder aan de gemeenschap. Als je er hier tussen wilt passen, moet je jezelf wel openstellen." De dames van de klaverjasclub leggen een kaartje, Peter Wesselo zet nog maar eens koffie en het zevental accordeonisten zet een vrolijke mars in die tot ver buiten het gebouw is te horen. 'De Rozenhoek' is van de Ravens waaijers, of ze dat nou leuk vinden of niet. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 26