'Nu een écht brouwerslied ?\H/n LlrtJly Hgm aanhef de glazen, kef ze thans omhoog. Het hier is niet voor dwazen, dat zij ons hetoog. Laat rinkelen de glazen met opgeruimdgemoed. Het schuim er af geblazen, dan smaakt het eens zo goed. 23 Het biertje is gebrouwen, ons mensen tot een dranf Lnzij die ervan houden brengen de brouwer danig Hggmaals het glas geheven; en zingt met forse ffgnJf Hoog, hoog, hoog, het glas omhoog! (3f) Hoog! Hoog! Hoog! Het laatste woord was in het vorige nummer toch nog niet gesproken over het lied 'Hoog het glas', waarnaar de heer Cees Akkerman uit Vleuten op zoek was. Walter de Wilde, een jaar in de VUT maar daarvóór als hoofd van de Accountantsdienst werkzaam bij Heineken, komt met een ander lied op de proppen. "Een écht brouwerslied!" Walter heeft 35 jaar bij Heineken gewerkt en was in die periode onder meer controller, voorzitter van de Ondernemingsraad HNBS en vice-voorzitter van de Centrale Ondernemingsraad. Maar nu geniet hij met volle teugen van zijn vrije tijd. "Ik vermaak me uitstekend", vertelt hij. "Ik sport, ik reis, ik doe vrijwilligerswerk. Én ik ben lid van het kerkkoor Jubilate Deo in Woerden. Wij, de veertig mannelijke leden (van de in totaal zo'n 135), hebben een eigen zangbundeltje gemaakt en daar staat het Brouwerslied in. We zingen het altijd bij het drinken van een heerlijk glas Heineken, donderdagsavonds na de repetitie." Voor wie het lied niet kent heeft Walter nog wel een tip: "Je leert het met een biertje erbij in twee minuten." Vers van 't Vat, november 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 23