Nog één keer zwijmelen met dokter Rossi Deurknop-met-verhaal? "Jullie wilden weten wie er op de foto stond met dokter Rossi", schrijft mevrouw Frieda Cobelens uit Amsterdam-Zuidoost. Zij weet wie de dames zijn omdat ze zelf vlak bij Ed Nelson staat, de acteur die de dokter gestalte gaf in de populaire serie Peyton Place. Annesietske Stapel, collection manager van de Heineken Experience, deed de redactie een opmerkelijk verzoek: het afdrukken van deze foto van een deurknop. Nu is het niet zo maar een deurknop, maar eentje met een verhaal. Althans, dat is de bedoeling. Anno Tekst Arno Verbaas Eerder kwamen we er via achter dat de dame uiterst rechts op de foto Mona Hogenkamp is, de oma van Wendy. Mevrouw Cobelens heeft met Mona en de andere dames samengewerkt in de kantine van de Heineken Brouwerij aan de Eerste Van der Helst- straat in Amsterdam. "Links staat Tonia de Wit, die de laatste jaren nog Wendy Lynn Abshire uit Almere al op het hoofdkantoor aan het Weteringplantsoen heeft gewerkt", schrijft ze. "Daarnaast Greet Ros en Ans Smit. Die zijn helaas, net als Mona Hogenkamp, overleden. Achter Ans Smit sta ik zelf." Zo, dat vraagstuk is opgelost. Maar we leggen u meteen een nieuw - en om eerlijk te zijn nogal ongebruikelijk - probleem voor. "Deze knop zou van de deur van de Amstel Brouwerij aan de Mauritskade in Amsterdam zijn", vertelt Annesietske. "Dat beweert tenminste de man die hem mij te koop aanbood. Hij had de knop bij een antiek- en rommelwinkel hier in de buurt gekocht of gekregen. Het zou best kunnen dat hij de waarheid sprak, maar omdat hij een nogal fors bedrag vroeg, wil ik graag weten of de lezers van Vers van 't Vat deze knop herkennen." Enig idee? Stuur uw reactie aan de redactie. Het adres vindt u nog altijd in het colofon op pagina 2. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 22