Revalideren en afvallen Massage Ontspannen sfeer Verpakken-medewerker Gert-Jan Kerste veegt met een handdoek het zweet van zijn voorhoofd. Hij was een aantal maanden onder behandeling bij Fernand wegens rugklachten en volgde gedurende een halfjaar een speciaal voor hem samengesteld trainingsprogramma. Nu heeft hij zijn revali datie afgerond en sport hij om fit te blijven. "In het oefenpro gramma dat ik van Fernand kreeg, wisselde ik verschillende bewegingsoefeningen af met fitness en krachttraining", vertelt Gert-Jan. "Dat heeft een positief effect gehad, want de pijn in mijn rug is aanzienlijk verminderd en ik ben in dat halfjaar vijftig kilo afgevallen." Gert-Jan waardeert het dat Heineken zijn medewerkers de kans geeft te sporten bij Fitland. "Je kunt voor of na een dienst gaan sporten. Precies wanneer het je uitkomt. Ideaal, want het kostje weinig extra tijd. En het is natuurlijk helemaal fijn dat je professionele begeleiding van een fysiotherapeut krijgt. Fernand heeft me naast een oefenprogramma ook goede adviezen gegeven. Zo heb ik mijn zithouding verbeterd en til ik een stuk verstandiger. In combinatie met de lichaamsbeweging zorgt dat voor minder rugklachten." Ook medewerkers die niet sportief zijn, zijn welkom bij Fernand. Beveiligingsmedewerker Riny van Nistelrooij stapt net de behandelkamer uit. Aan sporten heeft hij een broertje dood, maar de behandelingen van Fernand bevallen prima. "Via de bedrijfsarts ben ik bij de fysiotherapeut terecht gekomen. Nu word ik met massages behandeld voor mijn nekklachten. Volgens Fernand ligt het aan mijn spieren. De behandelingen slaan goed aan, ik heb er nu acht gehad en ik moet zeggen dat de pijn behoorlijk is verminderd. Ik heb ook zijn adviezen opgevolgd, bijvoorbeeld om op een ander kussen te slapen. Dat hielp." Fernand probeerde Riny ook aan het sporten te krijgen, maar dat advies sloeg de beveiligings beambte in wind. "Ik ben niet zo'n sportfreak. Bovendien vind ik sporten een vrijetijdsbesteding die ik liever met familie of vrienden beoefen dan met mijn collega's." Een tiental van die collega's denkt daar anders over. Zij zijn zich al aan het warm rijden voor de spinning-les die Lotte gaat geven. Gekleed in een wieleroutfit maakt Lotte even een praatje met de mannen die aan haar les gaan deelnemen. Die ontspannen sfeer is volgens Lotte kenmerkend voor het sportcentrum. "Er wordt onderling natuurlijk over het werk gepraat, maar ook over andere zaken en veel medewerkers zijn wel in voor een lolletje." De verplaatsing van het sportcentrum naar de nieuwe locatie buiten het brouwerijterrein is uiteraard gespreksonderwerp. "Sommigen vinden het jammer, ook omdat ze straks zelf een maandelijkse bijdrage moeten betalen om te blijven sporten", weet Lotte. "Anderen zijn juist heel blij met de verplaatsing. Er zijn medewerkers die nu juist niet hier sporten, omdat ze niet alleen maar tussen hun collega's willen zitten. Voor die groep is de nieuwe opzet juist aantrekkelijker." Dan klimt ze op haar spinning-fiets voor de groep om de medewerkers op haar commando te laten zweten. Nog anderhalve maand, dan zal ze de Heineken-medewerkers sportief opzwepen op het nieuwe en completere sportcentrum van Fitland. Even verderop. Dat wel. Vers van 't Vat, november 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 21