Bovenbudgettaire banen Ambitie genoeg Een taskforce neemt daarom het voortouw bij het creëren van 350 leerbanen in de regio. Het bedrijfsleven (via zoge noemde ambassadeurs), de gemeente, onderwijsinstellingen en het CW1 zijn daarin vertegenwoordigd. Brouwerijmanager Godfried Meijer is een van de ambassadeurs. "Ik weet uit ervaring hoe moeilijk het is om aan een goede leerplaats te komen. Daarom staat Heineken de komende drie jaar garant voor 15 stuks, elk jaar vijf", stelt hij. Naast leerbanen stellen de partners ook hun relatienetwerk beschikbaar. Een speciale relatiebeheerder van het CWI probeert op die manier te zorgen voor nog meer leerbanen. De eerste twee bij Heineken zijn per 1 november ingevuld; voor de andere drie loopt de aanmeldingsprocedure. "Let wel: dit zijn bovenbudgettaire banen", benadrukt Alain Loontjens. "Deze medewerkers vervangen dus geen andere Heineken-medewerkers. De studierichting vinden we op dit moment van minder belang. We kijken in eerste instantie naar motivatie; wat ze precies gaan doen bepalen we daarna wel. Het primaire doel is dat scholieren gedurende twee jaar vaardigheden opdoen waarmee ze verder de arbeidsmarkt op kunnen." Dat Heineken met dit project tegelijk maatschap pelijke verantwoordelijkheid neemt, is volgens Loontjens mooi meegenomen. "Eigenlijk zijn we het aan onze stand verplicht. We zijn een toonaangevend bedrijf en van een toonaangevend bedrijf mag je best iets verwachten." Pascal van der Ven (21) werkt sinds vijf dagen in het onlangs verhuisde Centraal Magazijn op het brouwerijterrein in Den Bosch, tot volle tevredenheid van teamleider Jos Kolsters. "Pascal is een prima kracht, enthousiast en leergierig", verwoordt hij zijn eerste indruk. Pascal zelf zoekt net iets op in het ordersysteem. Hij is ook positief, voor zover je na amper een week iets zinnigs kunt zeggen over een nieuwe baan. "Ik ben opgeleid tot schilder, maar heb jaren In mijn vakanties magazijnwerk gedaan", vertelt hij terwijl hij even uitblaast in het kleine kantoor met uitzicht op de meters hoge stellages vol reserveonderdelen. "Heineken bood me deze kans in het magazijn. Ik ontvang nu alleen nog kleine orders en zoek ze bij elkaar, maar binnenkort mag ik mijn heftruckrijbewijs gaan halen. Dan hoef ik er tenminste geen collega meer bij te roepen als iets met een heftruck van een stelling moet worden gehaald. Uiteindelijk wil ik het hier draaiend kunnen houden zonder hulp van anderen." Ambitie genoeg dus. De bel aan de balie gaat en Pascal springt op van zijn stoel. Op de monitor aan het plafond is te zien hoe hij twee onderdelen scant en overhandigt aan een medewerker. Maar de telefoon neemt hij nog niet op. "Dat komt wel. Ik wil eerst weten waar ik het over heb. En dat lukt vast." Pascal van der Ven Vers van 't Vat, november 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 13