Heineken koopt samen met Schörghuber Duitse brouwer Overname versterkt nummer drie-positie in Rusland Heineken Zoeterwoude Leerbedrijf van 2004 in sector groothandel Kort De Brau Holding International AG - de joint venture van Heineken en Schörghuber Gruppe - heeft de Fürstlich Fürstenbergische brouwerij in Duitsland overgenomen. Met de overname van de brouwerij in Baden- Württemberg versterkt Brau Holding International zijn positie in Zuid-Duitsland, een van de belangrijkste regio's voor Heineken in Duitsland. Daarbij kan door onder meer een centrale inkoop op de kosten worden bespaard. Het bedrijf verkocht in 2003 700.000 hectoliter bier en heeft een brouwerij met een productie capaciteit van 1 miljoen hectoliter. Het Fürstenberg-bier past uitstekend in de portfolio met Duitse biermerken van Brau Holding. Naast het belangrijkste merk Fürstenberg produceert de brouwerij ook de merken Riegeler, Baren Pilsner en het mixdrankje Qowaz (cola/bier). Fürstenberg wordt geëxporteerd naar Italië, Frankrijk, Zwitserland, Engeland en Spanje. Heineken heeft de brouwerij van Sobol Beer in Rusland overgenomen. De overname van de Siberische brouwerij wordt gefinancierd uit beschikbare liquide middelen. Met de overname krijgt Heineken direct extra productiecapaciteit om de merken Bochkarev en Ohata te brouwen. Die is nodig omdat de productie van de brouwerij in St. Petersburg jaarlijks met zo'n 15 tot 20 procent stijgt. De brouwerij in Siberië werd gebouwd in augustus 2003 en heeft een productiecapaciteit van 1,2 miljoen hectoliter. Daarvan wordt momenteel slechts 0,2 miljoen hectoliter gebruikt. Jean-Frangois van Boxmeer, lid van de Raad van Bestuur, is tevreden: "Deze overname past perfect in onze groeistrategie voor Rusland. Hij versterkt onze positie als derde bier brouwer van het land en geeft ons een extra distributie- en verkooppunt in deze snel groeiende biermarkt." Kenniscentrum Handel heeft Heineken uitgeroepen tot 'Beste leerbedrijf in de sector groothandel/internationale handel' over 2004. Van de vijf genomineerde groot handelsbedrijven viel de keuze op de brouwerij van Heineken in Zoeterwoude omdat 'dit bedrijf zich onderscheidt van de andere genomineerden door de hoge mate waarin het opleidingsbeleid in de hele organisatie is geïntegreerd. Opleiden is een structureel onderdeel van het bedrijfs beleid dat over de volle breedte in de orga nisatie wordt toegepast', zo stelde de jury van het Kenniscentrum Handel vast. Deze jury bestaat uit vertegenwoordigers van werkgevers- en werknemersorganisa ties, onderwijs, Kenniscentrum Handel en een 'sectorspecialist'. De prijs - een cheque van 500 euro en een wandplaquette - wordt in november uitgereikt. Dan wordt ook bekend of Heineken wordt genomi neerd voor de sectoroverstijgende verkie zing 'Leerbedrijf van het jaar'. De finale van die verkiezing is in maart 2005. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 8