Verbeterde site Arbodienst Veertigste verjaardag HTS gevierd met gebak k De Vrienden van Amstel LIVE! wint Gouden Beeld Nuanceren? De Arbodienst ondergaat 1 november op het BrowseHuis een ware metamor fose. Dan gaat de nieuwe site online en die is een stuk informatiever en veel overzichtelijker dan de huidige. "De site past in het beeld dat we van de Arbodienst willen geven", zegt bedrijfsarts Ellen den Ouden. "Fris, modern en neergezet als iets datje samen doet." Onderdeel daarvan is het nieuwe logo. Op de site staat natuurlijk informatie over arbeidsomstandigheden. Ook is informatie te vinden over verzuimbegeleiding en projecten die binnen Heineken lopen op het gebied van arbeid en gezondheid. Voor elke locatie is in één oogopslag zichtbaar bij wie medewerkers terechtkunnen. Nieuw zijn actuele berichten over arbo-zaken uit allerlei nieuwsbronnen. Benieuwd? Kijk vanaf 1 november op Heineken Personeel Arbodienst. l! A? if Arbodienst laat zich zien met vernieuwde site Kijk op: BrowseHuis Heineken Personeel Arbodienst Robert Bosman, department manager Project Services van Heineken Technical Services deelt, net als zijn collega- managers, gebakjes uit aan zijn medewerkers. Vrijdag 1 oktober bestond het bedrijfsonderdeel 40 jaar en dat mocht - ondanks reorganisatieperikelen - best worden gevierd, vindt hij: "Gezien de enorme staat van dienst van HTS kun je zo'n gebeurtenis niet zomaar voorbij laten gaan. Ik kan me voorstellen dat het soms dubbele gevoelens oproept, maar de medewerkers stelden het aan de andere kant wel op prijs." Elders in deze editie geven twee van hen hun persoonlijke visie op HTS. Tijdens de jaarlijkse uitreiking van de Gouden Beelden is De Vrienden van Amstel LIVE! uitgeroe pen tot beste Nederlandse muziekprogramma van 2004. De Gouden Beelden worden uitgereikt aan de beste televisieprogramma's in verschillende categorieën. De andere genomineerde programma's in de categorie 'muziek' waren Pop Secret (BNN) en Una voce particolare (TROS). Manuëla Kemp nam tijdens het feestelijke gala, dat 5 oktober werd uitgezonden, het Gouden Beeld in ontvangst. Een nieuw seizoen De Vrienden van Amstel LIVE! begint zaterdag 20 november om 23.15 uur bij RTL4. Aan het eind van het jaar is er een nieuwe reeks concerten in Ahoy' Rotterdam. Meer weten? Kijk op www.vriendenvanamstel.nl. Daar kun je vanaf 1 november ook je stem uitbrengen voor 'De Vrienden van Amstel LIVE! Top 25 Aller Tijden', die wordt samengesteld uit fragmenten van de afgelopen jaren. Beoordelen is niet gemakkelijk. Althans niet rechtstreeks. Langs de zijlijn hebben we natuurlijk allemaal een mening en zijn we ook niet vies van een snel en helder oordeel. Als we echter iets of iemand rechtstreeks moeten beoordelen zijn we op zoek naar de nuance. We houden er niet van om dan erg zwart wit te zijn, we kleden het liever een beetje aan. Waarschijnlijk omdat we aardig gevonden willen worden. De redactie vroeg u in het vorig nummer om een oordeel over Bierkater. Vindt u dat het kan?, was onze vraag. Moet een dergelijke discussie voor iedereen toegankelijk zijn op het internet? We hebben niet één reactie ontvangen. Rechtstreeks een oordeel uitspreken is niet makkelijk. Soms laten we ons bij een beoordeling ondersteunen door een systeem. Onze rapportcijfers van vroeger zijn daarvan een voorbeeld 1 t/m 10. Of in ons Resultaat Gerichte Beoor delingssysteem A tot en met E. Helder genoeg zou je denken. Maar ook daarin zoeken we de nuance. De leraar die niet te hard wil oordelen werkt met decimalen. Een 5,5. Dat is al iets minder hard dan een 5. Maar nog net niet zo voldoende als een 6. In de beoordelingen binnen Heineken werd de rek ergens anders gezocht. Jarenlang werden veel mensen met een 'B' beoordeeld. 'B' staat voor "boven verwachting goed". Dat klopt dus niet, want de meesten van ons presteren gewoon goed en dat is een 'C'. Daar is niets mis mee, daar kun je trots op zijn net als op die 7 voor een proefwerk vroeger op school. Om de een of andere reden vonden leiding gevenden het echter moeilijk om iemand met 'goed' te beoordelen. Medewerkers werd vaak verteld wat ze wilden horen maar een beoordeling op die basis is geen goed startpunt voor je persoonlijke ontwikkeling. En dat is tenslotte waarvoor een beoordeling is bedoeld. Nuance in een beoordeling is belangrijk maar helder en eerlijk (be)oordelen ook. Het zoeken naar de nuance. En dat is tenslotte waarvoor een beoordeling bedoeld is mag nooit voortkomen uit angst om je mening te geven. Of het nou over de prestaties van medewerkers of over de acties van collega's gaat. De redactie Vers van 't Vat, oktober 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 3