Hij mag gezien worden Het nieuwe gouden kratje van Brand: Hij is handzaam, hij ziet er goed uit en er zitten twaalf flesjes van het beste piisener van Nederland in. «Hij' is het nieuwe 12-vakskrat van Brand. Onlangs rolden de eerste exemplaren van de band in Wijlre en de komende maanden kan Nederland er niet omheen: hij mag gezien worden, dat gouden kratje. Het nieuws halen Draagt lekker Tekst Arno Verbaas Wie op zoek is naar bijzondere pilseners met een unieke eigen smaak, komt al gauw uit bij Brand. Steeds meer bierdrinkers genieten bewust van Brand als aanvulling op de volumebieren en dat hebben de marketeers bij Brand ook ontdekt. Vandaar de herlancering van het merk in 2003, de nieuwe pilseners Urtyp en Cuvée en de nieuwste ontwikkeling nu: een gouden kratje, half zo groot als het traditionele. "Brand wordt in Nederland gezien als een premium piisener", weet brandma- nager Freek Padberg. "Brand is voor pilsliefhebbers die op zoek zijn naar kwaliteit. Een mooi klein kratje past beter bij die uitstraling. Daarnaast wil de consument ook gewoon gemak." In de bakermat van Brand blijft het piisener gewoon verkrijg baar in een 24-vaks groen krat om de Limburgers hun 'vaste' bier niet te ontnemen. En overal in Nederland dus in het opvallende 12-vakskrat. "We hebben vaste Brand-drinkers alvast op allerlei manieren gewaarschuwd: groen wordt goud", vertelt Padberg. "Ook is een introductiecampagne ontwikkeld met onder meer een tv-commercial, in abri's en materiaal op de winkelvloer. Maar we proberen ook op andere manieren bijzonder te zijn en het nieuws te halen." Een gouden koets in de vorm van het nieuwe kratje die op Prinsjesdag door Den Haag reed, is dat bijzonder genoeg? jawel. Maar het kan beter. Padberg: "In samenwerking met een fabrikant van taxiborden hebben we een magnetisch kratje ontwikkeld. De werkplaats in Zoeterwoude heeft magneten onder zo'n 150 kratjes geschroefd waarmee mede werkers een week op hun autodak hebben rondgereden. Dat was een mooie stunt wat ons betreft." Het doel van dat alles: de consument ook buiten Limburg laten kennismaken met Brand en het nieuwe krat. Padberg: "De groei zit in het premiumsegment en Brand kan zich daarin verder ontwikkelen en ervan profiteren." De komende periode, met Kerstmis in aantocht, wordt Brand bij zowel slijters als in de retail onder de aandacht gebracht. En o ja, als je straks zo'n kratje gaat halen, let dan op de speciale 'soft touch'-handgreep. De eerste en enige in Nederland. Brand drinkt én draagt dus lekker. Vers van 't Vat, oktober 2004 I

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 27