Popcentrum 013 Veemarktstraat 44, Tilburg Goed Vaatje Tekst Beinier Rombouts Popcentrum 013 in hartje Tilburg oogt aan de buitenkant als een vierkante doos van beton, staal en zwart rubber waarop talloze cd's zijn geprikt. De glanzende schijfjes weerspiegelen wat er binnen gebeurt: daar staat muziek centraal. Heineken-vertegenwoordiger Warden Zuketto komt er zowel voor werk als vermaak. 013 is een begrip in Nederland. Het is het grootste popcentrum van het land en andere poppodia komen er regelmatig kijken hoe goed het allemaal geregeld is. Warden is er trots op dat 013 Heineken schenkt: "Deze tent is uniek, daar wil je zijn met je merk." Heineken vindt dat ook en is daarom niet alleen bierleverancier van 013, maar ook sponsor. Binnen overheerst de kleur zwart en is de inrichting simpel. In het café van 013 staan stalen stoelen en tafels; geen opsmuk en het kan tegen een stootje. Toch oogt het allemaal wel gezellig: de bar is netjes aangekleed en er hangen grote concertfoto's aan de wand. Naast het café zijn er in het gebouw nog drie zalen met een verschillende capaciteit te vinden. In de grote zaal kunnen maximaal 2.200 bezoekers, de kleine zaal is vol bij een aantal van 350 muziekliefhebbers en dan is er nog de Bat Cave, een soort bar waar plaats is voor optredens met een klein publiek. Zo kan 013 een gevarieerd programma voor een divers publiek aanbieden. Warden is verantwoordelijk voor de contacten namens Heineken met alle discotheken, podia, studenten verenigingen en multi-horecazaken in Brabant en Limburg. Maar als Tilburger heeft hij extra warme gevoelens voor 013. Hij pikt dan ook regelmatig een optreden mee. En dan het liefst de wat commerciëlere concerten van populaire bands als bijvoorbeeld Blpf. "Met een fijne band op het podium en een biertje in de hand heb ik altijd een topavond. Ik moet wel eerlijk bekennen dat mijn werk ook op zo'n avond nog in mijn achterhoofd zit. Tijdens een concert houd ik de bars in de gaten. Ben ik toch benieuwd hoe het barpersoneel werkt en hoe de getapte biertjes worden aangeboden. Dan komen werk en privé even samen." Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 26