Dansende dj De Record Karaoke-show van Desperados was zaterdag 28 augustus voor de tweede keer te gast bij de Supperclub Cruise in Amsterdam. Vers van 't Vat voer mee met het cruiseschip dat was omgetoverd tot partyboot. Op het benedendek vond het uitgaanspubliek een discotheek, de eerste verdieping was voor de Record Karaoke- show en op het bovendek konden de feest gangers 'chillen'. Het concept van de Record Karaoke Nights is simpel: niet een bekende dj, niet een geweldige live band maar het publiek zélf zorgt voor enter tainment. Acht bezoekers krijgen de kans om zelf drie platen te mixen en hun eigen stijl achter de draaitafel te creëren. Het gaat er hierbij niet om hoe de deelnemers draaien en mixen, maar juist om wat ze draaien en of ze het publiek mee weten te krijgen. Er is keuze uit ruim honderd vijftig platen, maar wie wil mag ook zelf platen meenemen. De beste Record Karaoke-dj van de avond wordt aangewezen door de applausmeter (clap-o-meter). Het is dus zaak voor de dj's om zo veel mogelijk bijval te krijgen van de dansvloer. Het idee achter de avonden is het creëren van een 'melting pot' waarin publiek, performance én Desperados één worden. Voor het zover is, heeft het Desperados-team heel wat te doen. Zeker nu het om een nachtelijke boottocht gaat. "Het had nog heel wat voeten in aarde voor we onze dj-set op de boot hadden", vertelt een van de in rode t-shirts gehulde dames van het promotieteam. "Maar het gesjouw was niet voor niets, want dit cruiseschip is een schit terende locatie en het publiek is enthousiast." De dansvloer is inderdaad goed gevuld en het publiek swingt op de platen die door deelnemer dj Simone gedraaid worden. Na haar derde en laatste plaat wordt ze flink toegejuicht. Zelf is ze ook tevreden. "Ja, het ging erg lekker", vertelt de 23-jarige aerobicslerares uit Amsterdam. "Ik houd enorm van muziek en dansen. Normaal draai ik natuurlijk nooit, dus het was erg kicken om nu een keer achter de draaitafels te staan." Dan stort Simone zich weer op de dansvloer en wisselt ze haar rol als dj moeiteloos in voor die van anonieme feestganger. Ondanks de soms wat moeizame overgangen tussen de platen weten de amateur-dj's de zaal goed op zijn kop te zetten. En terwijl er lekker wordt gedanst, drinkt het publiek naast de dansvloer de nodige flesjes Desperados. Als het cruiseschip na een vaartocht over het IJ weer bij de steiger aanlegt, neemt een professionele dj het over van de deelnemers van de Record Karaoke-show om tot in de kleine uurtjes door te draaien. De uitslag van de dj-wedstrijd is inmiddels bekend. Dj Simone eindigt op de derde Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 20