Heineken Fanfare bestaat 45 jaar Heineken Sweet Forest Festival een succes De Heineken Fanfare bestaat 45 jaar. Op 16 en 17 oktober maakten de leden daarom een besloten uitstapje. Het publiek komt aan bod tijdens het traditionele jaarconcert op 6 novem ber in het Heineken Ontspannings Centrum in 's-Hertogenbosch. De fanfare brengt dan onder meer een paar eerste werken die in 1959 werden gespeeld. Deze eenvoudige nummers werden geschreven door de instructeur van toen, de heer Pad de Leeuw. Hij zal aanwezig zijn op 6 november, als zijn gezondheid het toelaat. De vereniging begon als tamboerkorps, op initiatief van toenmalig directeur Honig van de Bossche brouwerij. De tamboers liepen voorop, gevolgd door bazuinen en jachthoorns die alleen door wisselende lipspanning verschillende tonen konden produceren. In 1966 stapten de leden over op ventielinstrumenten. Zo ontstond een echte fanfare, onder leiding van dirigent Karei van Dijck. De tamboers gingen later verder als percussie-ensemble. "Het niveau van beide groepen is inmiddels onvergelijkbaar met dat van vroeger", zegt voorzitter en bugelist John Menkehorst van de Heineken Fanfare. "We spelen sinds 1985 in de vaandelafdeling, de 'eredivisie' van fanfareorkesten. Het percussie-ensemble speelt in de ereafdeling en werd in 1995 landskampioen in die afdeling." De jacht op erkenning leidde in de jaren tachtig tot minder straatoptredens. Menkehorst: "Inmiddels is de fanfare weer vaak op straat te zien om het merk Heineken te vertegen woordigen. Daar was het in 1959 om begonnen." Vorig jaar nog werd mevrouw de Carvalho-Heineken beschermvrouwe van de Heineken Fanfare. Menkehorst: "Nieuwe leden zijn nog steeds welkom. Hopelijk zitten er ook volleerde slagwerkers bij." Heineken Nederlands Beheer Het feestcomité van het personeelsfeest Heineken 2004. V.l.n.r.: Henk Arens, Ellie Langeveld, Heike Schmidt, Ben Verberg en Theo van der Tuijn Hadden de medewerkers van het kantoor en de brouwerij in Zoeterwoude wel zin in een feestje nu het wat onrustig is bij Heineken? Jawel, dat hadden ze. Claus Partycentrum in Hoofddorp puilde 18 september van zes tot twaalf 's avonds uit van de mensen en ze hadden het allemaal prima naar hun zin. Het Heineken Sweet Forest Festival had een aantal grote namen op het programma: Lee Towers en Rowwen Hèze om er maar een paar te noemen. Bowlen, dansen, Oudhollandse spelletjes - het kon allemaal. En dankzij de haringkar, de ijscovrouw, de frietkraam, de visboer, de poffertjeskraam en de andere eetgelegenheden hoefde ook de inwendige mens niets tekort te komen. In elke zaal van het partycentrum was muziek, van Hollandse krakers tot ballroomdeunen. Over twee jaar is de volgende editie.

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 18