'Fun and Functional'-pakketten voor duty free-shops Bier en hapjes-actie bij NH-hotels Heineken 12-pack: 12 mini-longnecks met schroefdop Promotie Heineken start medio november een 'beer food'-programma in alle vestigingen van NH-hotels in Nederland. 'Beer food' - dat is ontwikkeld in samenwerking met snackfabrikant McCain - moet consumenten die na hun werk het hotel in duiken om wat te drinken, verleiden om daar langer te blijven. Jeff Visser, category deve lopment manager Corporate Accounts: "Ooit werkte ik in een grand café en als daar rond etenstijd wat hapjes werden geserveerd, bleven de gasten langer hangen. We hopen met deze actie onze omzet in de NH-hotels te verhogen." Speciaal voor het 'beer food'- programma is een menukaart met draaischijf gemaakt. Onder het motto 'Geef'ns een draai aan je biertje' kan de consument hiermee een combi-snackgerecht van McCain samenstellen. Heineken wil reizigers op Schiphol verleiden tot meer impulsaan kopen. Daarom zijn onlangs 'Fun and Functional'-pakketten gelan ceerd op de Nederlandse markt. De afdeling Duty Free Travel Retail heeft ze speciaal ontwikkeld voor de detailhandel in belasting vrije zones. De pakketten zijn nog niet op Schiphol te koop, maar het is wel de bedoeling dat ze ook daar in de toekomst verkrijgbaar zijn. Er zijn vier varianten: Game Pack, Sun Pack, Sound Pack en Picture Pack. De pakketten bevatten elk drie blikjes Heineken en een toepasselijke 'gadget', zoals een zonnebril, een radio met oortelefoon of een fotocamera in de vorm van een blikje. De 'Fun and Functional'- pakketten zijn compact en draag baar zodat reizigers ze makkelijk mee kunnen nemen. De pakketten worden al wereldwijd verkocht. Twee jaar geleden werd Heineken in 25cl flesjes in een 12-pack in de markt gezet. Lekker makkelijk voor thuis, zonder te zeulen met een groot krat. "Het segment voor 25cl verpakkingen groeit nog steeds en ook de concurrenten hebben zich gemengd in de strijd om de klant", weet Arthur Kuiters, junior brandmanager Heineken. "Inmiddels is de twist-off - de fles met schroefdop - gemeengoed. Die maakt het product voor de consumenten nog aantrekkelijker. Daarom zetten we die nu ook in de markt." Maar er gebeurt meer: het 12-pack heeft voortaan een opvallend nieuw design en het bier zit in 25cl mini-longnecks. Vers van 't Vat, oktober 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 17