Karton weer terug bij Vrumona met prismapakken Als eerste frisdrankproducent in Nederland maakt Vrumona achtkantige literpakken frisdrank. De primeur is in de supermarkten te zien bij de merken Sisi Fruitmania, Crystal Clear en het tandvriendelijke drankje JOY. Dynamiek Honderd procent Tekst Berend Schilder Vrumona schrijft daarmee ook in eigen huis geschiedenis. Voor het eerst sinds decennia is weer een eigen kartonlijn opgezet, speciaal voor de nieuwe 'prismapakken'. Ooit bestond er al een lijn voor het driekantige Sunkist-kartonnetje, maar dat is lang geleden. De nieuwe lijn krijgt grote rollen voorbedrukt karton aangeleverd waar 5.500 achtkantige pakken uit kunnen. Op de nieuwe lijn worden zevenduizend pakken per uur uitgevouwen, afgevuld, met robots gestapeld op pallets en met plastic omwikkeld. Voorheen werd het afvullen en verzendklaar maken van alle literpakken van Vrumona uitbesteed aan de firma Menken. De achtkantige 'prismapakken' zijn een lust voor het oog en hebben bovendien als voordeel dat ze na opening volledig hersluitbaar zijn zodat de pakken plat in de koelkast kunnen liggen. Op 17 september stelden de heer Ruys, voorzitter van de Raad van Bestuur, en teamoperator Ron Ruitenberg gezamenlijk de nieuwe lijn in werking. De heer Ruys complimenteerde alle collega's van Vrumona met hun dynamiek, innovatie en teamspirit. Dat waren geen loze woorden, want er ging heel wat denkwerk en flink aanpoten aan vooraf. Al in oktober vorig jaar ging onder aanvoering van Chris Kreyenberg (HTS) een groot projectteam aan de slag met vertegenwoordigers van de afdelingen Siroop, Verpakken, Bedrijfstechnologische Dienst, Technische Dienst, Distributie, Inkoop, Marketing, Food, HNS en HTS. Binnen het vastgestelde budget moest een compleet nieuwe vloer worden gelegd in de productiehal, zonder het lopende werk te storen. De installatie van de nieuwe lijn - Colonne 9 - en de training van de drie ploegen gebeurden in de drukke zomerperiode. Toch is het gelukt om zes weken eerder dan gepland alles af te hebben, binnen de financiële ruimte. Ron Ruitenberg en zijn mensen werken inmiddels enkele weken met het nieuwe materiaal, afkomstig van de firma Tetrapak. "Het bevalt goed", zegt hij. "Op een dag als vandaag hebben we honderd procent gedraaid. De samenwerking met de mensen van Tetrapak verloopt ook goed. We hebben bij hen een uitstekend verzorgde cursus gevolgd. Een monteur van Tetrapak loopt nog 500 uur mee, daarna lossen we de normale problemen zelf op. Het groot onderhoud blijft voorlopig bij Tetrapak, maar wel in samenwerking met onze monteurs." Vers van 't Vat, oktober 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 13