Slim bestellen 8I9P Ruud van Oost BeerTender was sowieso een uitdaging omdat het ging om het in de markt zetten van een volledig nieuw product. We maakten van tevoren verschillende scenario's waarin we schatten hoeveel Beertenders we zouden afzetten. Daar stemden we onze productieplanning op af. Desondanks verwachtte niemand dat het apparaat in zo'n korte tijd in Nederland zou inburgeren. We moesten snel schakelen met leverancier en brouwerijen om aan de toegenomen markt vraag te kunnen voldoen." Twee zogenoemde multidisciplinaire network-teams van de afdeling zorgen voor de inkoop van verpakkingsmaterialen, de productieopdracht en het voorraadbeheer. Ook onder houden zij het dagelijkse contact met veertig leveranciers in binnen- en buitenland. Daarnaast lossen zij allerlei problemen op die een goede ketenplanning in de weg kunnen staan. "Bijvoorbeeld als de oven van een glasfabriek leegloopt, de Kwaliteitsdienst een brouwsel afkeurt of als er een spoed- order uit de markt tussendoor komt. Dan moetje snel reageren, afstemmen en beslissen. Maar dat maakt dit werk juist zo leuk", vertelt teamlid Ingrid van der Wel. Maarten Witte: "Overigens houden we de kosten voor de markt zo laag mogelijk door bijvoorbeeld slim materiaal te bestellen. Verpakkingen veranderen snel door nieuwe marke tingontwikkelingen of wetswijzigingen. We werken met maar liefst duizend verschillende verpakkingen voor Nederland, Amerika en de rest van de wereld en veertig procent daarvan wijzigt elk jaar. Is eenmaal een nieuwe verpakking in de markt geïntroduceerd, dan kun je het oude materiaal niet meer gebruiken. Het is de sport om precies genoeg te bestellen, zodat je bij de overgang zo weinig mogelijk oude spullen overhoudt. We houden wat dat betreft onze pijplijnen goed in de gaten." Maarten Witte en Martine Kruiswijk Dirk Dirkzwager Vers van 't Vat, oktober 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 11