Staatssecretaris bezoekt Zoeterwoude Lastige renovatie laboratoria Zoeterwoude verloopt probleemloos Heineken genomineerd voor Planner van het Jaar Award 2004 Kort Heineken Nederland is een van de genomi neerden van de Planner van het Jaar Award 2004. Deze award is in het leven geroepen door het Nederlands Planning Collectief, het NPC, een brancheorganisatie van Nederlandse producenten en leveran ciers van planningssystemen en presentatiemiddelen. Winnaar werd Volker Stevin. De prijs werd 13 september in Den Bosch uitgereikt tijdens de beurs Office World. Heineken is genomineerd vanwege het nieuwe flexibele planningsysteem bij de afdeling Verpakken in Zoeterwoude, ontwikkeld door teamleiders Leo van der Steeg en Ruud de Best. Deze nieuwe jaar planning vervangt een star en statisch roostersysteem, waardoor de afdeling nu zelfs dagelijks vraag en aanbod van medewerkers kan aanpassen. Andere genomineerden waren TPG Post en Rail Traffic. Heineken Nederlands Beheer Staatssecretaris Pieter van Geel (VROM) heeft 18 augustus een bezoek gebracht aan de Heineken Brouwerij in Zoeterwoude. De staatssecretaris beheert een voor Heineken belangrijke portefeuille: milieu. Heineken komt dagelijks in aanraking met tal van milieuvraagstukken. Denk bijvoorbeeld aan de wetten en regels voor bijvoorbeeld afvalstoffen, water, verpakkingen en zwerf afval. Hein van Dort, Fred Holvast en Pjotr van Oeveren grepen het bezoek van de staatsse cretaris en twee van zijn ambtenaren aan om te laten zien wat Heineken allemaal doet op het gebied van milieu. Na een rondleiding door de brouwerij namen Erik Korthals Altes, Cees Brink en Robert Seegers (CBK) de rol van gastheer over. Tijdens de lunch besteedden zij aandacht aan Heinekens visie op verpakken en de bijdrage die het bedrijf levert aan het beperken van de hoeveelheid zwerfafval. Aan het eind van zijn bezoek kreeg de bewindsman als geschenk een sportieve fietsoutfit. Hij kan nu gehuld in de kleuren van Amstel Gold door het land fietsen. Een van de lastigste klussen tijdens de verbouwings- en verhuizing operatie in het kantoorgebouw in Zoeterwoude had het projectteam wijselijk tot het laatst bewaard. De laboratoria vereisten een andere aanpak dan de 'standaard' kantoren. "Bepaalde kritieke apparatuur moest blijven draaien en veel andere apparaten wilden we vanwege hun gevoeligheid niet verplaatsen", vertelt Leen Verhagen, die het gebeuren namens R&D heeft gecoördineerd. "Een deel van het laboratoriumwerk kon tijdens de renovatie doorgaan bij de Bedrijfs- technologische Dienst in de brouwerij." De verhuis- en renovatieploegen werkten tussen 12 juli en 6 augustus volgens een strikte planning; de laboratoria mochten niet langer buiten bedrijf zijn. De apparatuur werd ingepakt in plastic, een multiplex bekisting, nóg een laag plastic en daarover heen stellages. "Het moest overal tegen kunnen", zegt Nico Hanemaaijer van Facility Services. Dat is gelukt: alles werkt en er is geen stofje op terechtgekomen, terwijl de plafonds, de leidingen erboven en de data- bekabeling compleet zijn vernieuwd.

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 8