De winnaars van 2004 Eindi www.heinekenprizes.org Heineken prijzen i prizes Dat chromosoompje krijgt nog een staartje ook jonge mensen, die bezig zijn met hun wetenschappelijke studie, komen luisteren naar de boeiende verhalen van deze gerenommeerde, internationaal bekende wetenschappers. Daarom hebben we dit jaar een uitgebreid pakket folders en posters en een website gemaakt: www.heinekenprizes.org. Samen met enkele communicatiemensen bij Heineken hebben Daan van Golden Compositie met blauwe ruit, 1964 www.heinekenprizes.org Zakdoek? Heineken prijzenIprizes Is presentatie de kunst? we vijf freecards ontwikkeld die je kunt pakken op universi teiten en andere openbare plekken. Ze verwijzen naar de lezingen van de vijf laureaten. Zo informeren we in ieder geval meer studenten over de Heinekenprijzen." Of die inspan ningen daadwerkelijk een jonger publiek hebben getrokken, is overigens nog niet bekend. De Amerikaan Dr Andrew Z. Fire (1959), Departments of Pathology and Genetics, Stanford University School of Medicine, Verenigde Staten. Hij ontving de Dr. H.P. Heinekenprijs voor de Biochemie en de Biofysica 2004 150.000) voor zijn ontdekking van RNA-interferentie. De Nederlandse kunstenaar Daan van Golden (1936). Hij ontving de Dr. A.H. Heinekenprijs voor de Kunst 2004 50.000) voor zijn veelzijdigheid als beeldend kunstenaar en zijn gave om steeds opnieuw de kunst in een nieuwe context te plaatsen. De Amerikaanse Professor Elizabeth H. Blackburn (1948), Department of Biochemistry and Biophysics, University of California, San Francisco, Verenigde Staten. Zij ontving de Dr. A.H. Heinekenprijs voor de Geneeskunde 2004 150.000) voor het identifi ceren van de uiteinden van chromosomen (telomeren) en de ontdekking van het enzym telomerase. De Fransman Professor Jacques Le Goff (1924), École des Hautes Études en Sciences Sociales, Parijs, Frankrijk. Hij ontving de Dr. A.H. Heinekenprijs voor de Historische Wetenschap 2004 150.000) voor 'het fundamenteel veranderen van onze blik op de Middeleeuwen'. De Amerikaan Professor Simon A. Levin (1941), Center for BioComplexity Department of Ecology and Evolutionary Biology, Princeton University, Verenigde Staten. Hij ontving de Dr. A.H. Heinekenprijs voor de Milieuwetenschappen 2004 150.000) voor zijn inzichten in de effecten van schaal op ecosystemen. Vers van 't Vat, september 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 7