'Hoog het glas' spoorloos Zwijmelen met dokter Rossi Er werd - en wordt - wat afgezongen bij Heineken. Maar het lijkt erop dat de medewerkers vroeger vaker gezamenlijk een lied aanhieven ter meerdere eer en glorie van het bier. Of dat nou Heineken of Amstel was. De foto met televisieacteur Ed Nelson in het zomernummer van Vers van 't Vat bracht een bijzondere reactie teweeg. Nelson, in de jaren zeventig vooral bekend als de knappe dokter Rossi uit de populaire soapserie Peyton Place, poseert op de foto met enkele medewerksters van de kantine van de Heineken Brouwerij in Amsterdam. Maar wie zijn die lachende dames? Anno Tekst Reinier Rombouts en Arno Verbaas We kwamen op die liederen toen we een brief kregen van de heer Cees Akkerman uit Vleuten. "Ik kwam in 1934 op de Brouwerij in Rotterdam", schrijft hij. "Bij gelegenheden zongen we regelmatig het lied 'Hoog het glas'. Nu kan ik me nog wel de melodie herinneren, maar de woorden niet meer en ik zou het zo graag nog eens zingen." Een duik in de archieven van Heineken leverde een schat aan liederen op. Een lofzang op de Amstel Brouwerij bij haar vijftig jarig bestaan in 1920 bijvoorbeeld. Het Amstel-feestlied bij de opening van de brouwerij in Rotterdam, vier jaar later. Het Bierlied uit 1950, dat nog is gezongen door Max van Praag. Heineken's Mars (Bier! Bier! Bier! Laat de kraan - tsingeleboem - maar open staan), en ook Heineken's Bierlied met tekst van Lou de Groot. Maar 'Hoog het glas' ontbreekt. Nu zegt een archief natuurlijk niet alles. Want er zijn vast nog Heineken-medewerkers die het lied van buiten kennen. Wie helpt ons aan de tekst, zodat de heer Akkerman zijn zangkunst nog eens kan vertonen? Reacties kunnen als altijd naar het redactieadres, datje vindt in het colofon op pagina 2. Wendy Lynn Abshire uit Almere herkende de vrouw uiterst rechts op de foto. "Dat is mijn oma Mona Hogenkamp. Oma was zeer trots dat zij samen met 'dokter Rossi' op de foto stond. De foto heeft daarom lange tijd bij haar op de televisie gestaan. Toen ik de foto zag, herkende ik haar direct. Helaas is ze inmiddels overleden, maar ik weet zeker dat ze het leuk had gevonden om de foto in Vers van 't Vat tegen te komen." Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 22