Flexibel zijn blijkt niet voldoende I Daar sta je dan. Je bent ingeroosterd, maar de lijn waaraan je zou moeten werken, staat stil... De medewerkers van Verpakken maakten dit de laatste jaren regelmatig mee. Ook op hun afdeling was duidelijk merkbaar dat de Nederlandse biermarkt een moeilijke periode doormaakt. Er zat niets anders op: het aanbod moest beter op de vraag worden afgestemd. Ingrijpende roosterwijzigingen zijn het gevolg. Tekst Yvonne van Stek "Regelmatig hadden we op onze twee binnenlandlijnen te Niet alleen een Heineken-probleem maken met overcapaciteit", vertelt Ed van Willegen, productie- Hoe goed de resultaten én de besparing na een half jaar ook manager Verpakken. "We hadden veel mensen in huis, terwijl er waren, ze waren niet voldoende. "De proef met de flexibele een lijn stilstond. In het voor- en najaar is er relatief minder diensten is ingehaald door de marktontwikkelingen", geeft brou- productie, in de zomer hebben we de grootste piek. En juist in werijmanager Hein van Dort toe. De markten in de Verenigde die drukke zomerperiode willen de medewerkers hun vakantie- Staten en andere exportmarkten zijn minder snel en hard dagen opnemen. Dus werkten we dan met uitzendkrachten en gegroeid dan verwacht. In sommige situaties is de vraag zelfs contractanten. Een dure oplossing. Vorig jaar is er met de mede- gedaald, omdat er meer lokaal is geproduceerd. "Je moet altijd werkers en vakbonden overleg gevoerd of een flexibeler rooster met mee- en tegenvallers rekening houden. Naarmate de tijd de oplossing kon zijn. Bij wijze van proef is bij Rayon 1 van verstrijkt, blijkt of een trend tijdelijk is of structureel." Joop Knuist, Verpakken begin januari de vijfploegendienst ingeruild voor een Demand Supply planningmanager van HNS, vult aan: "Al meer rooster met flexibele diensten. En met een speciaal rooster voor dan tien jaar daalt de Nederlandse biermarkt. Het bierverbruik 10 de zomerperiode. Een hele overgang want de vijfploegendienst per hoofd van de bevolking wordt alsmaar minder, mede door is het prettigste rooster dat er is: een korte cyclus met drie dat andere drankjes populairder zijn geworden. De dalende rustdagen, weinig uren en een hoge toeslag. Tijdens de pilot vraag naar bier is geen specifiek Heineken-probleem. Je ziet het werkten we met kleinere teams, twintig man minder en vrijwel ook in een land als Duitsland. In de driejarenplannen die ieder zonder contractanten en uitzendkrachten." jaar voor HNS (de brouwerijen in Zoeterwoude en 's-Hertogen- Hein van Dort -A Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 10