10 vragen aan... 4 6 3 Sandra de Ruyter-Pigmans, namens Heineken Brouwerijen Evenementen Service (HBES) verantwoordelijk voor het logistieke proces rond de opbouw van het Holland Heineken House in Athene. En hoeveel mensen? Alles en iedereen komt dus uit Nederland? Hoe nauw luistert het bij de opbouw van het Holland Heineken House? Hoe lang ben je bezig geweest deze operatie voor te bereiden? Wat houdt dat in, het logistieke proces? 'Wij' is niet alleen HBES? Wat is er allemaal nodig aan materiaal om van de locatie - een conferentieoord in Oudgriekse stijl dat uitkijkt op de Akropolis - het Holland Heineken House te maken? Tekst Arno Verbaas "Even tellen: 150 crewleden, zo'n dertig medewerkers van leveranciers en een aantal Heineken-medewerkers natuurlijk. In totaal vliegen we ruim 220 mensen in." 5 "Klopt, maar het bier - Heineken heeft immers overal ter wereld dezelfde hoge kwaliteit - komt van Heineken Griekenland (Athenian Brewery). Een waagstuk? Absoluut niet. De Grieken hebben misschien een andere werkwijze dan Nederlanders, maar ze willen net zo graag als wij dat het Holland Heineken House een succes wordt. Zij hebben ook iets te bewijzen." "We hebben maar tien dagen om het helemaal op te bouwen, dus de planning is strak. Om er voor te zorgen dat alles op rolletjes loopt, hebben we een uitgebreide logistieke planning gemaakt. Tijdens drie vergaderingen in Nederland hebben alle leveranciers kennis met elkaar gemaakt en hun activiteiten op elkaar afgestemd. Ze hebben allemaal een basisplanning en actielijsten. Die passen we voortdurend aan aan de omstandigheden." "Het projectteam bestaat sinds juni 2003, dus de voorbereidingen lopen al meer dan een jaar. Naarmate de Spelen naderen is iedereen er natuurlijk steeds intensiever mee bezig. De laatste twee maanden "Dat ik letterlijk verantwoordelijk ben voor de opbouw van het Holland Heineken House. Dat gaat 13 augustus officieel open, op de dag van de opening van de Olympische Spelen 2004. Vóór die tijd hebben wij er de bierinfrastructuur aangelegd, de kelderbierinstallaties geïnstalleerd, staan er tenten en hekwerk en is het Holland Heineken House helemaal in stijl aangekleed. We beginnen 1 augustus met bouwen; 10 augustus moet alles staan." "Nee hoor. De tenten, het hekwerk, elektriciteit en water komen van externe leveranciers. Sportmarketingbureau Trefpunt organiseert een groot deel van de activiteiten ter plaatse en de werving van personeel was in handen van Randstad. HBES zorgt voor de technische installaties - daar gaan twee van onze technici voor mee - en voor de aankleding." "Enorm veel. Denk aan barren, viltjes, koelkasten, allerlei 'uitstralingsmaterialen' in oranje en groen, petjes voor het personeel, polsbandjes voor de bezoekers, BeerTenders voor in de gastenruimtes, maar ook fietsen waarop de crew zich kan verplaatsen. We hebben 15 juli in samenwerking met Heineken Export vijf zeecontainers van veertig voet (ruim twaalf meter) naar Athene verscheept waar al onze materialen in zitten én bijvoorbeeld de grote beeldschermen die we gaan ophangen. De te verkopen artikelen zijn apart verscheept, net als zestien pallets met typisch Nederlandse versnaperingen als kaas en kroketten. De meeste van onze leveranciers transporteren hun benodigdheden zelf naar Griekenland."

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 4