Michels ontketent zoektocht Zwijmelen met dokter Rossi De foto met als aanknopingspunt Rinus Michels in het meinummer van Vers van 't Vat heeft in een aantal lezers de detective wakker gemaakt. Met succes, want we weten wie er op staan, waar de foto is gemaakt, waarom en zelfs wanneer. Om die speurzin een beetje levend te houden, plaatsen we meteen een nieuwe plaat-met-bekende- wereldburger. Leuk voor in de vakantie! Anno 1982 Tekst Arno Verbaas "In de foto herken ik links Hans Eijkenbroek (oud-speler van Sparta Rotterdam en oud-trainer van AZ'67)", schrijft Kees van Lieshout, operator op Colonne 15 in 's-Hertogenbosch. "Tweede van links is natuurlijk Aad de Mos, oud-trainer van onder meer Ajax, PSV en KV Mechelen. De persoon naast Rinus Michels ken ik niet." Maar daar past Sjef Brummer (Heineken Brouwerijen Kelderbier, 's-Hertogenbosch) een mouw aan. Hij komt vlotjes met de drie namen die Van Lieshout ook noemt en identificeert de grote onbekende als Keith Burk- inshaw, de toenmalige trainer van de Engelse voetbal club Tottenham Hotspur. De foto is (uiteraard) gemaakt in de Heineken Brouwerij aan de Stadhouderskade in Amsterdam. Nicolaas Groot, operator op Colonne 5 in Zoeterwoude, heeft op het internet dankzij zoekmachine Google een huzaren stukje geleverd: hij komt met het waarom en zelfs een vrij precieze datum op de proppen. "Op die cup staat '707'", schrijft hij. "Amsterdam bestond in 1975 zeven honderd jaar en wilde dat weten ook. Er werd dus van alles gevierd en ook gevoetbald rondom 'Amsterdam 700'. Het jaar daarop heette zo'n feest '701' en inderdaad: in 1982 werd het 'Amsterdam 707'-toernooi gespeeld. AZ'67 won, Ajax werd tweede, l.FC Köln derde en Tottenham Hotspur vierde en laatste." We zien hier dus de toenmalige trainers van de voetbal teams die deelnamen aan dit toernooi, mét de fel begeerde trofee. "Maar", besluit Nicolaas Groot, "dit is zeker niet de prijsuitreiking." Hij weet wel wanneer de foto ongeveer gemaakt moet zijn. "In de buurt van 13 en 15 augustus 1982, want dat waren de speeldagen van het toernooi." Ook televisieacteur Ed Nelson, in de jaren zeventig vooral bekend als de knappe dokter Rossi uit de populaire soapserie Peyton Place, bracht ooit een bezoek aan de Heineken Brouwerij in Amsterdam. Hier poseert hij met enkele medewerksters van de kantine. Wie herkent deze dames? Met dank aan Sjef Brummer voor het aanleveren van de foto. Reacties kunnen zoals gewoonlijk naar het adres in het colofon op pagina 2. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 20