Improviseren op markante 'plèkskes' Jazz in Duketown,J's-Hertogenbosch Het Zomergevoel Tekst Mare Nijst Pinksteren in 's-Hertogenbosch staat gelijk aan 'Jazz in Duketown'. De swingende klanken van een New Orleans marching band aan de rand van het centrum brengen je meteen al 'in the mood'. Onder leiding van een echte Grand Marshall, voorzien van uniform, grote sjerp en paraplu, speelt de band op de Uilenburg voor het flane rende publiek en 'Zoete Lieve Gerritje' die vanaf zijn sokkel onder aan de Binnendieze het schouwspel gadeslaat. je moet bij Jazz in Duketown vooral niet te veel op je horloge kijken. De smalle, gezellige en nu overbevolkte straatjes lenen zich niet voor een tijdschema. Op weg naar de Markt kom je ook nog eens een hoop kroegen tegen. Eenmaal op het plein torent de beeltenis van Jeroen Bosch hoog boven het massaal opgekomen publiek uit. Op een in verhouding nogal klein podium speelt een band soul- en funkklassiekers. Hoe later het wordt, des te meer heupen in beweging komen. Ook handig als je je een weg moet banen naar de diverse tapeilanden. Bij het intieme Kerkplein is een opstopping vanwege enorme party-taptenten. Net als op 'gewone' dagen is het een trefpunt voor de jeugd. Het beeld van de musicerende vrouw met dansende kinderen heeft nog nooit zoveel bekijks getrokken. Nogal wiedes; het staat pal voor het podium waar musici van de Jazzwerkplaats uit 's-Hertogen bosch hun beste beentje voorzetten. Aan de voet van de kathedraal Sint Jan is de Parade omge toverd tot een echt jazzplein, omgeven door tribunes en lange buffetten. Op een inmens, uit twee delen bestaand podium spelen onder meer Denise Jannah en tenorsaxo fonist David Murray met de Cuban Big Band de sterren van de hemel. En die zijn vanwege het heerlijke weer onder het genot van een biertje prachtig te aanschouwen. Vers van 't Vat, juli/augustus 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 15