Winnaars EK-actie naar Nederland-Duitsland in Portugal Online cursus 'Veilig werken bij Heineken Brouwerijen' Rampoefening bij Vrumona Ruim 3.300 klanten hebben meegedaan aan de EK-actie van Heineken Brouwerijen. Terecht. Want wie wil er nou niet geheel verzorgd naar de EK-wedstrijd Duitsland- Nederland tijdens het EK Voetbal? De dertig gelukkige tweetallen reisden 15 juni samen met de sponsors van de actie naar Portugal. Daarnaast waren digitale camera's, spelcomputers en verschillende andere prijzen te winnen. "Het was een enorm succes", vertelt Mare Tromer van Heineken Brouwerijen Groothandel Services. "Klanten konden zich via SMS of een 0800-nummer aanmelden en spaarden vervolgens tijdens de actieperiode (december 2003-april 2004, red.) maandelijks EK-punten bij elkaar op basis van afname in de verschillende productgroepen. Hoe meer productgroepen en afname per groep, hoe meer punten." Om de hoofdprijzen te winnen moesten deelnemers overigens niet alleen zo veel mogelijk punten sparen, maar zichzelf ook in originele EK-outfit (laten) fotograferen. Ze kregen hun prijzen uitgereikt in café 'Het Vervolg', in de schaduw van de Amsterdam ArenA. Ben je een gevaar voor je werkomgeving of juist niet? Medewerkers van Heineken Brouwerijen kunnen dat vanaf nu online testen. De cursus 'Veilig werken bij Heineken Brouwerijen' op het BrowseHuis biedt uitgebreide informatie over veilige werksituaties en wat er voor nodig is om ze veilig te houden. Met teksten, vragen en foto's word je stap voor stap wegwijs gemaakt. Heb je alle hoofdstukken bestudeerd, dan kun je een toets van tien vragen maken. Alle vragen goed beantwoord? Dan ontvang je een certificaat. De cursus is gericht op medewerkers uit de volgende groepen: Expeditie, Monteurs TSO, Kelderbiertransport, Magazijn en Evenementenservice. Maar de informatie kan natuurlijk ook interessant zijn als je elders binnen Heineken werkt. Je vindt de cursus 'Veilig werken bij Heineken Brouwerijen' op het BrowseHuis onder Heineken Personeel Opleiding Training. Zaterdagmiddag 15 mei stonden ongeveer 25 bezoekers te kijken naar een demonstratie bij het acculaadstation van Vrumona in Bunnik, toen een enorme explosie plaatsvond. Twintig personen werden er door getroffen. Gelukkig was het een oefening. "De opgeroepen EHBO'ers moesten even slikken", vertelt Pier Snieder, hoofd Bedrijfshulpverlening. "Alles was perfect in scène gezet. Na twee minuten speelden ze geen rol meer, maar verleenden echte slachtofferhulp." De mensen, gewond en in shock, moesten zo snel mogelijk uit de ruimte die door de ontstane brand - dankzij de brandweer snel onder controle - vol rook en accuzuurdampen stond. Een ondersteunings team van het Rode Kruis was ter plaatse met ambulances, brancards, een behandeltent en infuusmateriaal en onderhield contact met het Academisch Ziekenhuis Utrecht. De oefening was geslaagd, maar had twee minpuntjes: de officier van dienst was vergeten de politie in te schakelen voor het begeleiden van ambulances en een aantal EHBO'ers moest op het laatste moment overwerken op de productieafdeling. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 8