10 vragen aan... 7 8 Burgemeester Havermans van Zoeterwoude Wat is het belang van Heineken voor Zoeterwoude? Wat is het belang van Zoeterwoude voor Heineken? Hoe is de invloed van Heineken op de werkgelegenheid in Zoeterwoude? Oefent Heineken aantrekkingskracht uit op andere bedrijven om zich in Zoeterwoude te vestigen? In Alphen aan den Rijn komt een grote binnenhaven met een overslagterminal. Heineken heeft daar belang bij. Geldt dat ook voor Zoeterwoude? U bent bezig met het maken van een rampenbestrijdings plan. Onderdeel daarvan zijn incidenten die op het Heineken-terrein kunnen plaatsvinden. Hoe is de samenwerking in het maken van dit plan? U heeft aangekondigd in 2005 het bestemmingsplan voor de Heineken-locatie, dat inmiddels dertig jaar oud is, aan te passen. Heineken verwacht daar veel van omdat het huidige bestemmingsplan knelt bij onze plannen. Verwacht u problemen met deze wijziging? Met de Nota Ruimte mag er meer worden gebouwd, ook in het Groene Hart. Betekent dat voor Heineken dat we worden ingesloten door woningbouw? Tekstredactie Arno Verbaas "Heineken maakt een uitstekend product, is de grootste bierbrouwer van Europa, timmert aan de weg op milieugebied, staat bekend om zijn goede personeelsbeleid en biedt veel werkgelegenheid. Wij zijn er als gemeente heel trots op Heineken binnen onze grenzen te hebben." "Zoeterwoude heeft een bestuur dat zorgdraagt voor haar burgers en bedrijven. De gemeente spant zich in om een gunstig ondernemers klimaat te scheppen, voor zover dat in haar vermogen ligt. De bestuur lijke lijnen zijn kort en de gemeente denkt mee met ondernemers bij het opzetten van gewenste, verantwoorde ontwikkelingen." "Zoeterwoude biedt aan zo'n 6.000 mensen werkgelegenheid. 4 Heineken is verreweg de grootste werkgever." "Het is voor ondernemers aantrekkelijk om op hun visitekaartje of bij hun routebeschrijving te kunnen zetten: 'tegenover Heineken'. De uitstraling van Heineken werkt positief op hen door. Daarnaast zijn enkele aan Heineken gelieerde bedrijven (denk aan de transportsector) in of bij Zoeterwoude gevestigd. Iets anders is dat een restproduct van Heineken, bostel, als voedsel dient voor het vee in onze weiden. Dat is toch een prima oplossing?" "Zoeterwoude heeft daar als gemeente geen direct belang bij. Wellicht dat er, naast Heineken, in de toekomst nog andere bedrijven gebruik van kunnen maken." "De samenwerking verloopt goed. Heineken heeft twee mensen afgevaardigd in de projectgroep (onder wie een veiligheids- en milieuadviseur) die prima bijdragen leveren. Vermeldenswaard is dat de samenwerking tussen 'onze' Leidse brandweer en de bedrijfsbrandweer van Heineken heel goed is. Er wordt vaak gezamenlijk geoefend." "Tot nog toe heeft het bestemmingsplan geen beperkingen aan door Heineken gewenste uitbreidingen opgelegd. Het is afhankelijk van de wensen van Heineken of alle ontwikkelingen mogelijk zijn. Daar kan ik op dit moment niets over zeggen omdat ik die plannen nog niet ken." "De Nota Ruimte betekent voor Zoeterwoude handhaving van de bestaande Groene Hartgrens, waarmee we heel blij zijn. Het Groene Hart heeft de status van 'nationaal landschap' gekregen; dat is een goede zaak in dit verstedelijkte deel van de Randstad. Burgers kunnen in onze weidse polders uitwaaien en het stadsgewoel even achter zich laten. Dit alles betekent niet dat Zoeterwoude stilzit op het gebied van woningbouw of bedrijvigheid. We zijn bezig met het revitaliseren, het opknappen van ons bedrijventerrein Grote Polder; de Meerburgerpolder (die buiten de Groene Hartgrens valt) wordt straks bebouwd met kantoren én woningen, terwijl wij ook de voetbalvelden daar een plek geven. Elders in Zoeterwoude is de gemeente zeer actief bezig met het (mede) ontwikkelen van woningbouwplannen. Er is grote behoefte aan appartementen en daar willen we graag in voorzien. De komende jaren denken we zo'n 800 woningen binnen de (oude) rode contour te kunnen bouwen op zogenoemde inbreidlocaties. Ten oosten van Heineken zal ook bebouwing tussen Rijn en Rail komen. Het zal hierbij gaan om bedrijven (aansluitend op het grondgebied van Heineken) en woningen - maar nu praat ik over het grondgebied en de verantwoordelijkheid van de gemeente Rijnwoude." Heineken

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 4