Mooi was die tijd. DauwpopHellendoorn Het Zomergevoel Tekst Mare Nijst Op Hemelvaartsdag trekken elk jaar zo'n tienduizend jongeren uit de regio naar de bossen van Hellendoorn. Voor een stevige, bezinnende wandeling? Nee. Voor de nodige decibellen tijdens Dauwpop. Dit jaar konden ze de zondagsrust voor de tiende keer een dag inruilen. Lekker slenteren langs drie overdekte podia. Luisteren naar onder meer een portie stevige rock van Kane en skatepunk van Guano Apes. Tussendoor een pitstop voor een vette hap, natuurlijk een biertje en vooral lekker luieren. Kortom, even geen tijd voor alledaagse beslommeringen. Twee dagen later vindt eenzelfde trek plaats. Alleen is het publiek een generatie ouder. De oppas is geregeld, de rugzak goed gevuld en de oude, warme kleren zijn uit de kast getrokken. De sfeer van de jaren tachtig en de hang naar die goeie ouwe tijd zijn duidelijk voelbaar. Hoe mooi waren die onbezorgde schooltijden, het flirten met het andere geslacht en de 'ruige' stapavonden. Het festivalterrein dat is ingesloten door bomen oogt intiem. De diverse tapeilanden zijn goed over het terrein verdeeld. Dat voorkomt lange rijen voor de buffetten. Koud is het wel. Veel mensen zoeken daarom de grote, rode circustent op om zich met elkaar op te warmen. In de tussentijd plukt Mark King van Level 42 driftig aan zijn bassnaren en laat Jim Kerr van de Simple Minds als hoofdact het 'New Gold Dream'-tijdperk herleven. Tussen de optredens door draait een dj stemmige muziek die het gevoel alleen maar aanwakkert. Heerlijk toch als je de tijd even kunt stilzetten en wegzwijmelt... Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 26