In de Platenwasserij werken de dj's van Heineken Duizenden groene kunststof platen en torenhoge stapels pallets staan in en rond een klein gebouwtje op het brouwerijterrein in Zoeterwoude. Die platen - die worden gebruikt tussen de lagen flesjes op een pallet - alle drankenpallets binnenland (dpb) en de pallets waarop het karton voor Heineken-verpakkingen wordt aangevoerd, komen regelmatig hier terecht voor een reinigingsbeurt en een grondige controle. Laat dat maar aan de mannen van de Platenwasserij over - eigenlijk een beetje de dj's van Heineken. Tekst Arno Verbaas De afdeling werkt in drie shifts met vijf ploegen van vier man. Ploeg B draait vandaag de vroege dienst. Philip Gaskin en Antonio Parra-Viudez bemoeien zich met de meters lange wasmachine die de groene platen - 250 stuks op een pallet - automatisch ontstapelt, wast, droogt en weer opstapelt, klaar voor een nieuwe ronde tussen de flesjes bier of fris. De ondeugdelijke platen halen de mannen er trouwens al eerder handmatig tussenuit. Antonio wijst op een stapel waar scheuren in zitten of rafels aan hangen. "Die mogen we niet meer gebruiken; veel te gevaarlijk. Ze worden gerecycled." Naast het gebouw staan de te reinigen platen uit Zoeterwoude en 's-Hertogenbosch opgetast met vlak ernaast hoge torens van kapotte pallets. "Soms is er een klosje tussenuit of is een plank doormidden gebroken", vertelt Philip. "Kijk, je kunt precies zien wat voor soort pallet het is", vult Antonio aan. "De dpb hebben rode klossen, de kartonpallets gele. Zo houden we ze gemakkelijk uit elkaar." Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 24