Geslaagde dagjes uit voor niet-actieven Bussen en boten met Heineken-, Amstel- en Vrumona-vlaggen en aan boord tientallen enthousiaste mensen: de afgelopen weken was het weer de tijd van de dagtochten voor de niet-meer-actieve medewerkers van ons bedrijf. Tekst Yvonne van Stek Iedere vestiging had zijn eigen bestemming. Voor de Vutters, gepensioneerden en HIR-leden van Amsterdam en Vrumona stond een boottocht vanaf Amsterdam naar de Bataviawerf in Lelystad op het programma. Sommige dagen was het zulk prachtig weer, dat velen een plaatsje aan dek van ms De IJsselstroom zochten om in de zon bij te praten. Op de werf kon ieder naar eigen voorkeur de werkplaatsen en de nagebouwde Batavia bezichtigen, een film bekijken of een drankje drinken op het terras. Opvallend was het aantal fotografen: iedereen had 's ochtends een wegwerpfototoestel gekregen met het verzoek de onderweg geschoten foto's in augustus op te sturen en mee te doen aan een fotowedstrijd. De ingezonden foto's zullen dan op een maandelijks contactbiertje worden tentoongesteld. Met de bussen toog het gezelschap 's middags naar Oudendijk voor een gezellig en afsluitend dinerdansant. De niet-actieven uit het noorden van Nederland gingen terug naar de historie in het Veenpark in Barger-Compascuum, waar duidelijk niet op een turfje meer of minder was gekeken. Via de toeristische route brachten de bussen het gezelschap naar Vledder voor het dinerdansant. 'Terug in de tijd' was ook het thema voor de Rotterdamse en Zoeterwoudse niet-actieven. Zij brachten namelijk een bezoek aan het Openluchtmuseum in Arnhem. Een rondrit over het terrein met een tram liet in vogelvlucht de bezienswaardig heden zien, waarna iedereen zelf, alleen of onder leiding van een gids, het terrein verder kon verkennen. Partycentrum De Klaveet was de locatie waar het diner werd gebruikt. Hoe heerlijk het eten ook was, soms werden de aanwezigen afgeleid door de mysterieuze handelingen van een goochelaar, die velen in verbijstering achterliet. Een imitatie-Sugar Lee Hooper was de klap op de vuurpijl. Zo'n duizend Bossche niet-actieven zakten verder naar het zuiden af om rondom Maastricht een vaartocht te maken en de Grotten van Kanne te bezoeken. De Limburgse hoofdstad was ook de plaats waar in restaurant Festi Village het gezelschap werd ontvangen voor het diner. Voor de Limburgse groep stond ook een boottocht op het programma en wel van Roermond naar het pittoreske plaatsje Thorn en weer terug naar Herten, waar in restaurant Oolderhof een diner klaarstond. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 22