Heineken 'on the move' zet medewerkers in beweging De corporate afdelingen van Heineken liggen als snippers verspreid in Amsterdam. Daar komt verandering in. Van de vijf huidige locaties blijven er in oktober 2004 twee over: het bestaande pand aan het Weteringplantsoen én een nieuw gebouw aan de Stadhouderskade, dat tegen de Heineken Experience aan staat. Het nieuwe pand krijgt een bijzondere uitstraling en inrichting en de medewerkers die er uiteindelijk gebruik van gaan maken, mogen daarover meedenken. 10 Concept staat Tekst I Arno Verbaas i H Nathalie Besseling In het nieuwe pand worden de Multi Market OpCo's (MMO's), Commercial Excellence, Corporate Brands en Corporate IT en de OpCo Beer Systems gevestigd. Een aantal uitgangspunten van Taking Heineken to the Next Level zijn in interviews met de toekomstige gebruikers voor het kantoorpand vertaald naar transparantie en openheid, ontmoeting en beweging, identiteit en herkenning, geborgenheid en rust. Maar richt daar maar eens een gebouw mee in. In feite moet het een internationaal 'Heineken-huis' worden dat precies uitstraalt wat Heineken is en doet. Vandaar dat afvaardigingen van medewerkers van de betrokken afdelingen in klankbordgroepen hun visie op het geheel mochten geven. Natuurlijk stond wel een aantal zaken vast. Het kantoorconcept wordt open, met veel zichtlijnen en ruim Frank de Haart opgezet. De plek van de afdelingen is bepaald door de directeuren, maar daarbinnen kan de klankbordgroep de eigen afdeling inrichten. Nathalie Besseling zit voor haar afdeling Corporate Brands in zo'n groep. "We zijn gaan bekijken hoe de ideale werkplek er voor ons uitziet", vertelt ze. "Letterlijk ook, bij Douwe Egberts waar ze al met een open kantoorconcept werken. Mijn eerdere 'is dit het nou?' sloeg meteen om naar 'dit is het!'. Het is modern, van deze tijd. De klankbordgroepen zijn volgens mij vooral bedoeld om het idee tot leven te brengen. Het algehele concept staat immers vast. We krijgen in elk geval een mooi gebouw met een prachtige entree." Nathalie doelt op de centrale hal op de begane grond, die het venster wordt op de wereld van Heineken en de functie krijgt van ontvangst, (informele) vergaderruimte, restaurant en bar. Heineken

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 10