10 vragen aan... Freek de Wette over het Holland Heineken House 8 Het Holland Heineken House komt weer tot leven. Ditmaal vanaf 13 augustus in Athene, tijdens de Olympische Spelen. Freek de Wette, groupmanager international sponsorships Heineken (Corporate Brands), krijgt er geen slapeloze nachten van. Twijfel je wel eens of de Grieken op tijd klaar zijn? Wat is het idee achter het Holland Heineken House? Hoe is het idee ontstaan? Waar komt het precies? Wat bieden jullie? Wat krijgt Heineken ervoor terug? Mag iedereen naar binnen? Wie zijn verantwoordelijk en hoe is het georganiseerd? Tekst Berend Schilder "Nee. Als ik de media moet geloven, lijken ze het niet te gaan halen. Maar vergis je niet, de Grieken hebben keer op keer aangetoond dat ze dingen op tijd afkrijgen. Ze zijn meesters in het uiten van ongeorganiseerdheid, maar ook in het improviseren. Het nieuwe vliegveld van Athene was pas klaar op de openingsdag. Iedereen hield zijn hart vast, maar de aannemers maakten zich nergens druk om." "Heineken biedt tijdens de Spelen een centrale plek waar atleten, hun fans en de media bij elkaar komen om de vreugdemomenten te beleven en natuurlijk ook de teleurstellingen." O O "Het Nederlands Olympisch Comité/Nederlandse Sport Federatie (NOC/NSF) vroeg ooit een sponsorbijdrage aan Heineken. Karei Vuursteen, de toenmalige voorzitter van de Raad van Bestuur, heeft dat verzoek vertaald in het bieden van uitgebreide faciliteiten aan de diverse partijen." "In het historische centrum van Athene, vlakbij de Akropolis, in de tuinen van het Zapion. Daar staat het Aigli-gebouw datje heel oneerbiedig een zalencentrum mag noemen waar staatshoofden vergaderen en dineren. Heineken heeft daar zo'n zesduizend vierkante meter beschikbaar, inclusief een tent en terras." "Uitgebreide horecavoorzieningen, ontvangstruimtes voor het NOC/NSF en haar partners, een atletenhome waarin de sporters zich na hun prestaties kunnen terugtrekken met opgenomen tv-beelden van hun overwinning of verlies, bezoekersruimtes voor de fans en redactieruimtes voor de pers met alle denkbare technische voorzieningen, inclusief montagekamers voor de televisieploegen." "Een extra, internationale lading aan het imago van ons merk. Dit is hét feest waar Heineken logischerwijs aanwezig is." "Ja. Alleen dragen jongeren onder de achttien en mensen die nog moeten rijden een polsbandje zodat zij geen alcoholische drank geserveerd krijgen. Daar zijn we heel streng in. En als het bijna vol is, gaan de Nederlandse bezoekers voor." "Erik Romijn, namens Heineken Brouwerijen en ik, namens Corporate. We vliegen alle materialen en mensen over vanuit Nederland, net als bij de vorige Spelen. De Griekse verhuurder moet het gebouw vier dagen voor de openings ceremonie leeg opleveren, op wat stoelen en tafels na. Dan gaan we inrichten. Dat is laat ja, maar zo houden we de kosten laag." Heineken

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 4