Veel orders op sportbeurs Alkmaar Open dag Drachten aan*16 David systeem Nu 999» Heineken Nederlands Beheer Regio Tekst Arno Verbaas Heineken heeft 'iets' met sport - kijk bijvoorbeeld naar de sponsor activiteiten. Maar past dat wel, bier en sport? De verkoopunit in Alkmaar haalde maandag 22 maart de sport letterlijk in huis om aan te tonen dat dat wel degelijk zo is. "Elke sporter en sportclub weet dat alcohol thuishoort na het sporten", zegt Ruud Booij, accountmanager Horeca. "Sportrelaties zijn een ondergewaardeerde groep en die wilden we wel eens in het zonnetje zetten." Op de beurs presen teerden 11 drankenleveranciers, van sportdrank tot wijn, zich voor de sportrelaties van een van de drie districten van de unit. Ruud: "We wilden laten zien wat we te bieden hebben: uitsluitend niet en licht-alcoholische drankjes." Elke leverancier beschikte over een eigen stand en om te zorgen dat de bezoekers al die stands af zouden gaan, was er een prijsvraag die alleen kon worden opgelost als alle stands werden bezocht. De beurs was volgens Ruud een succes, ondanks een wat tegenvallend aantal bezoekers. "Het aantal orders was boven verwachting, terwijl we maar 75 relaties hebben gezien." De volgende sportbeurs op 18 augustus is voor heel Noord-Holland. Normaal 1495, De nieuwe Heineken Brouwerijen-unit in Drachten is per 19 januari 2004 operationeel, en op maandag 22 maart werd het gebouw - dat Groningen en Grou vervangt - feestelijk in gebruik genomen. De nieuwe unit bedient bijna heel Noord-Nederland, van Schiermonnikoog tot Urk en Emmeloord. De opening was meteen een mooie gelegenheid om een open dag voor klanten te organiseren. Alle leveranciers van Heineken Brouwerijen hadden een kraam op een speciaal ingericht marktplein. Logistiek manager Micha Koster is tevreden. "We hebben het grootste deel van onze relaties mogen verwelkomen", vertelt hij. "De spectaculaire opening door Ruud Smit (Regionaal Unit Manager) was het officiële startsein voor Heineken Brouwerijen Drachten." Natuurlijk was er ook tijd genoeg om het nieuwe pand te bewonderen. "Het bevalt uitstekend", zegt Micha. "Het is voorzien van de nieuwste logistieke snufjes en dat werkt erg prettig." Zo staat het gebouw op palen, waardoor laadkuilen niet meer nodig zijn. Daarnaast beschikt Drachten over twee rollerbanen waarmee een deel van de vrachtwagens automatisch kan worden gelost. Zogenoemde 'reachtrucks' maken smallere gangpaden in het magazijn mogelijk. Het gebouw ligt strategisch aan snelweg A7. Blikvanger wordt - letterlijk - een tank voor de sprinklerinstallatie, die binnenkort het uiterlijk van een blikje Heineken bier krijgt.

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 18