Evenementen Service blij met nieuw pand Rijnland beleeft minder goed bowling-jaar Regio Tekst Arno Verbaas Onlangs verhuisde Heineken Brouwerijen Evenementen Service van de Lemelerbergweg in Amsterdam naar het pand in Hoofddorp waar voorheen de horeca-unit was gevestigd. Nu de Hoofddorpers bij de nieuwe unit Amsterdam zijn gevoegd, heeft Evenementen Service in Hoofddorp de ruimte. "Eindelijk", verzucht projectleider Gerrie van Merkesteijn. "We hebben flink moeten verbouwen, maar nu kunnen we al onze spullen kwijt, van kelderbierinstallaties tot baronderdelen. Voorheen stond overal wat: in Amsterdam, in Den Bosch, zelfs in Rotterdam." Maar dat is niet de enige verbetering. Evenementen Service beschikt nu over laaddocks en over speciale spoelplaatsen om de installaties schoon te maken. De verhuizing kwam precies op het goede moment: "Binnenkort begint voor ons het hoogseizoen alweer en dan zouden we niet meer aan verhuizen toekomen. Nu hadden we de gelegenheid alles meteen een goede plek te geven." Op 12 februari was er een open dag om de opdrachtgevers het nieuwe pand te laten zien. "Ze wisten niet wat ze zagen", glundert Van Merkesteijn. "Nu we alles in eigen beheer hebben, werkt dat voor ons niet alleen veel gemakkelijker maar ook een stuk sneller en efficiënter." Al jaren een begrip in Leiden en omstreken: het bowlingtoernooi voor Leidse cafés en andere horecagelegenheden. De horeca- unit Rijnland in Noordwijk heeft, met een team van vertegen woordigers en medewerkers Administratie en Verkoop Binnendienst, al aan verschillende edities meegedaan - met wisselend succes. Twee jaar geleden nog maar won de ploeg van Rijnland het evenement, dat wordt gespeeld over voorrondes op drie zaterdagen en een voorronde- en finaledag op zondag. Tientallen ploegen van vijf deelnemers doen eraan mee. "We hadden deze keer een wat minder jaar", vertelt Ramon Verseveldt, horecavertegenwoordiger en lid van het bowlingteam dat 22 februari de eer van Heineken hoog moest houden. "Helaas hebben we niet eens de halve finales bereikt, waaraan de beste twaalf ploegen mogen deelnemen. Ondanks een handicap van 50; dat betekent dat we 50 punten extra kregen toebedeeld om ons met sterkere ploegen te kunnen meten." Een perfect sluitende verklaring voor het mindere optreden van de Heineken-bowlers heeft Verseveldt niet. Vermoedens zijn er wel. "Het ging ons om de gezelligheid. Waar we zouden eindigen was eigenlijk niet zo belangrijk. Of we hadden getraind? Nou, nee..." Vers van 't Vat, maart 2004

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 27