Kantine sporthal 'De Kastanjestraat 2Nieuwegein Goed Flesje Tekst Arno Verbaas "Eigenlijk is het gewoon een dertien-in-een-dozijn- sportkantine", zegt Corrie Scholman, hoofd P&O en Algemene Zaken bij Vrumona. Ze laat, gekleed in shirt en trainingsbroek, haar blik rondgaan. Helemaal terecht is haar opmerking niet. Toegegeven, de bar met donker gelakte schrootjes en de geblokte kleedjes op de ronde tafels kom je in sportkantines vaker tegen. Net als het dartbord in de hoek en de feestverlichting aan het plafond. Maar twaalf luidruchtige pubermeiden, een stuk of wat stuiterende basketballen en een tamelijk aftands bankstel waar ze allemaal tegelijk op kunnen uithijgen - dat zou je zelfs uniek kunnen noemen. Net als de iets te overdreven aandacht voor de drankjes die je hier kunt krijgen. Vlaggen van Pepsi, Sisi, 7UP en Royal Club bedekken bijna alle muren en op de ruimte die overbleef hangen teamfoto's en torst een prijzenkast tientallen glimmende trofeeën. Niet van de basketballers, maar van volleybalclub Vrevok die hier ook regelmatig traint. Uithijgen kun je trouwens ook aan een van de statafels-met-barkrukken, maar die blijven vandaag leeg. Vanavond is 'De Sluis' het domein van de meiden van New Stars ("We are new. We are stars. New Stars!"). Na een intensieve basketballtraining onder leiding van trainer en coach Corrie gaat een fles Sourcy er wel in. "Die meiden zitten in een moeilijke leeftijd. Basketball is niet bepaald een logische keuze voor ze", zegt Corrie. "Het is fysiek best zwaar en lastig, maar dat maakt het ook weer een uitdaging." Dat blijkt als Corrie even later traint met het team waarin ze zelf speelt. Buiten adem grijpt ze naar de fles Sourcy die aan de zijlijn staat. Gelukkig maar. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 26