Trinidad na tegenslag toch lucratief Boekaniers - zeerovers uit Engeland en Frankrijk - vonden ooit hun schuilplaatsen in de bergen en het regenwoud van Trinidad. Het is het land waar later de calypso ontstond, en de steelband. Het carnaval van Trinidad is het grootste en luidruchtigste van het Caribisch gebied. Sandy Koning, country manager, beleefde dit jaar voor het eerst het feest mee. Hindoe-bruiloft Tekst Paula Brummelkamp In juni 2003 kwam Sandy naar Trinidad om de nieuwe verkoop- en distributie-organisatie Heineken Trinidad Tobago op te zetten. "Tot tien jaar geleden had Heineken een aandeel in de National Brewing Company (NBC), een van de twee brouwerijen op het eiland. Een felle prijzenoorlog tussen beide brouwerijen maakte daar een einde aan. De NBC sloot haar deuren en Heineken liet zijn bier daarna in licentie brouwen door de andere brouwerij, Carib Brewery", legt Sandy de marktsituatie uit. De samenwerking met Carib liep niet vlekkeloos. In 2002 hakte Heineken de knoop door: de licentieovereenkomst werd opgezegd. Voortaan zou Heineken zijn producten importeren van de brouwerij op het buureiland St. Lucia en via een eigen organisatie in de markt zetten. Trinidad is geen doorsnee Caribisch eiland, heeft Sandy gemerkt. Het heeft een levendige economie en een bruisend stadsleven. Ook de natuur geeft mij niet het gevoel dat ik op een standaard Caribisch eiland ben: Trinidad heeft bergen en een tropisch regenwoud." De mensen zijn net zo gevarieerd. Ongeveer 40% van de inwoners stamt af van Afrikaanse slaven - zij vormen de creoolse bevolking. Nog eens 40% bestaat uit Oost-Indiërs. Na de afschaffing van de slavernij kwamen hun voorouders als contractarbeiders uit India. Trinidad en Tobago zijn daardoor een smeltkroes van religies. De Indiërs namen het hindoeïsme mee, de Europeanen het christendom, en ook de islam is aanwezig. "Het valt me op hoe respectvol al die bevolkingsgroepen samenleven" vertelt Sandy. Heineken

Vers van 't Vat | 2004 | | pagina 16